Trwa ładowanie...
d2p2xph

Uganda: policjanci muszą schudnąć

Otyli ugandyjscy policjanci muszą zabrać się za odchudzanie. Inspektor generalny sił porządkowych Ugandy Kale Kaihura postawił im ultimatum: jeśli w ciągu pół roku nie staną się szczupli i sprawni fizycznie, nie będą awansować.

d2p2xph
d2p2xph

Kaihura podkreślił, że dobra kondycja fizyczna policjantów jest szczególnie ważna w sytuacji, kiedy kraj musi się liczyć z groźbą ataków terrorystycznych.

Tysiące ugandyjskich żołnierzy stacjonują w Somalii, wspierając tamtejszy rząd w walce z radykalnymi islamistami. Kampala obawia się, że islamiści mogą próbować działań odwetowych na terytorium ugandyjskim.

- Musicie być przez cały czas czujni i gotowi do reagowania na wszelkie możliwe sytuacje - powiedział inspektor generalny policjantom i dodał, że za sześć miesięcy chce ich widzieć szczupłych.

Kaihura nie sprecyzował, jakiej masy ciała policjantowi przekroczyć nie wolno. - Chodzi nam o dobrą kondycje fizyczną. Każdy funkcjonariusz sił porządkowych musi być sprawny - powiedziała rzeczniczka ugandyjskiej policji Judith Nabakooba.

d2p2xph
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2p2xph
Więcej tematów