Trwa ładowanie...
de7980i

UE wykreśliła z kalendarza Boże Narodzenie i Wielkanoc

Unia Europejska opublikowała kalendarz szkolny, który pomija najważniejsze święta chrześcijańskie takie jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc, a zawiera bardzo dużo informacji na temat świąt muzułmańskich czy żydowskich - podaje amerykańska stacja telewizyjna "Fox News".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
UE wykreśliła z kalendarza Boże Narodzenie i Wielkanoc
(PAP)
de7980i

Kalendarz nie spodobał się jednej z francuskich katolickich agencji, która publikację UE określiła mianem "ataku na chrześcijaństwo". Były francuski polityk Christine Boutin konsultant Papieskiej Rady ds. Rodziny, a także przewodniczący Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej na swoim blogu także bardzo krytycznie odniósł się do publikacji UE. Boutin stwierdził, że "Unia Europejska wprowadziła miliony studentów w błąd, ignorując tak popularną na starym kontynencie religię".

Na dole każdej strony kalendarza znajdują się cytaty lub krótkie informacje poświęcone różnym dziedzinom. Niektóre z nich odnoszą się do wydarzeń kulturalnych, historycznych i religijnych. Bardzo szeroko omówione są święta żydowskie czy muzułmańskie, nie ma natomiast wzmianki o katolickich świętach tj. Bożym Narodzeniu czy Wielkanocy.

Unia Europejska wydała trzy miliony egzemplarzy spornego kalendarza, będzie on rozdawanym uczniom za darmo.

de7980i

Podziel się opinią

Share
de7980i
de7980i
Więcej tematów