Trwa ładowanie...
praworządność

UE. Już 18 lipca o praworządności w Polsce

Najbliższe posiedzenie Rady ds. Ogólnych będzie poświęcone m.in. tematowi praworządności w Polsce. W czasie odłożone zostały z kolei rozmowy dotyczące Węgier.

Share
UE. Już 18 lipca o praworządności w Polsce
Źródło: East News
d1w82gt

"Ambasadorowie państw unijnych zdecydowali w środę, że na najbliższym posiedzeniu Rady ds. Ogólnych omawiana będzie kwestia praworządności w Polsce" - donosi dziennik.pl.

To wynik procedury artykułu 7, którym została objęta Polska. Unijni ministrowie mają rozmawiać na temat stanu demokracji w Polsce już 18 lipca.

Media informują, że na posiedzeniu ambasadorów nie był podnoszony temat Węgier, które są objęte tym samym artykułem unijnych traktatów co Polska.

d1w82gt

Kiedy zatem odbędzie się pierwsze wysłuchanie Węgier w ramach procedury z art. 7? Tego na razie nie wiadomo. Fińska prezydencja poinformowała, że najpierw niezbędne jest ustalenie zasad, na jakich takie wysłuchanie miałoby się odbyć.

Wyścig po wygraną w wyborach parlamentarnych. "Wiarygodność osią kampanii PiS"

Przypomnijmy, że artykuł 7. traktatu o Unii Europejskiej daje Unii możliwość dyscyplinowania i karania państw, które naruszają unijne wartości. Sama procedura składa się z kilku etapów. Pierwszym jest uznanie, że w jednym z państw istnieje ryzyko naruszeń.

Następnie, w drugim kroku wszystkie rządy stwierdzają, że naruszenie jest stałe, poważne i jeśli tak się stanie, można przejść do trzeciego etapu. Tym jest głosowanie nad sankcjami.

Źródło: dziennik.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1w82gt

Podziel się opinią

Share
d1w82gt
d1w82gt
Więcej tematów