Trwa ładowanie...

Radny Koalicji Obywatelskiej złożył mandat. Miał bić żonę

"Agresja powinna być eliminowana" - napisał prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut, a radny Dariusz G. złożył rezygnację z mandatu. To efekt doniesień, że działacz Koalicji Obywatelskiej groził żonie śmiercią i stosował wobec niej siłę fizyczną.
Share
Dariuszowi G. grozi 5 lat więzienia.
Dariuszowi G. grozi 5 lat więzienia.Źródło: East News
d128bbt

- Radny Dariusz G. złożył rezygnację z mandatu - poinformowała w środę Katarzyna Kwiecień, rzecznik oświęcimskiego magistratu.

- Pismo w tej sprawie wpłynęło dzisiaj do naszego urzędu miejskiego. Jako powód, radny podał względy osobiste - cytuje Kwiecień polsatnews.pl. Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia.

d128bbt

Przypomnijmy, że 53-letni Dariusz G. to znany lekarz i radny z Oświęcimia. Usłyszał już zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad 49-letnią żoną. Miał używać wobec kobiety obelżywych słów i siły fizycznej oraz grozić jej śmiercią.

Jak podają media, Dariusz G. miał szarpać żonę i wykręcać jej ręce. Zarzut obejmuje okres od marca 2015 do 1 lipca 2019 roku.

Wyścig po wygraną w wyborach parlamentarnych. "Wiarygodność osią kampanii PiS"

W poniedziałek działacz Koalicji Obywatelskiej został zatrzymany. Zastosowano wobec niego dozór policyjny. Musi wyprowadzić się na trzy miesiące z mieszkania, które zajmował z żoną. Nie może się z nią kontaktować ani zbliżać do niej na odległość bliższą niż 50 m.

d128bbt

Dariusz G. w wyborach samorządowych reprezentował ugrupowanie obecnego prezydenta Oświęcimia - KWW Janusza Chwieruta Koalicja Obywatelska. "Z całą mocą podkreślam, że agresja, przemoc w stosunku do innych osób, kobiet, dzieci czy mężczyzn, powinna być eliminowana z relacji międzyludzkich" - napisał teraz w krótkim oświadczeniu włodarz miasta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d128bbt

Podziel się opinią

Share
d128bbt
d128bbt
Więcej tematów