Trwa ładowanie...
d3gxuxi

UE: hakerzy na 4 lata do ciupy

Komisja Europejska przyjęła projekt ustawy zaostrzającej kary za przestępczość komputerową. Hakerom i twórcom oraz dystrybutorom komputerowych wirusów proponuje się wymierzać kary do czterech lat więzienia.
Share
d3gxuxi

W przyjętej przez Komisję propozycji, której tekst uzyskała w piątek agencja * Reuters*, podkreśla się, że ataki hakerów na sieci komputerowe powodują w skali światowej miliardowe straty.

_ Zorganizowane grupy hakerskie stają się coraz aktywniejsze_ - stwierdzono, ostrzegając następnie, że hakerzy powodują nie tylko straty materialne, lecz także, w niektórych wypadkach, stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, na przykład w sytuacjach, kiedy ich ataki są wymierzone w szpitale lub w systemy kontroli obszaru powietrznego.

Projekt, który ma zostać ogłoszony oficjalnie w poniedziałek, przewiduje zharmonizowanie prawa poszczególnych państw UE w zakresie przestępczości komputerowej. Ważnym aspektem propozycji jest zobligowanie państw Unii do wymiany informacji o atakach na systemy komputerowe. (reb)

d3gxuxi

Podziel się opinią

Share
d3gxuxi
d3gxuxi
Więcej tematów