Trwa ładowanie...
dnhbu4z

Udawali policjantów i prokuratorów. Wyłudzili ponad 500 tys. zł

Funkcjonariusze CBŚ rozbili groźną grupę przestępczą, która zajmowała się wyłudzaniem pieniędzy od starszych osób. Bandyci podawali się za policjantów i prokuratorów. Wyłudzili łącznie ponad 500 tys. złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBŚP rozbiło gang przestępców oszukujących starszych ludzi
CBŚP rozbiło gang przestępców oszukujących starszych ludzi (Policja.pl)
dnhbu4z

Policjanci warszawskiego zarządu CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga w Warszawie, od kilku miesięcy prowadzili śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Polski oraz w jednym z krajów UE. Jej członkowie wyłudzali pieniądze od innych osób m.in. metodą „na policjanta CBŚ”.

Sprawcy dzwonili do starszych osób i podawali się za funkcjonariuszy policji lub prokuratorów rozpracowujących groźne grupy przestępcze. Prosili o pomoc w akcji zatrzymania nieuczciwych pracowników banku. Ofiary miały wypłacić z banku pieniądze, a następnie przekazać je osobie, która się po nie zgłosi lub pozostawić je w określonym miejscu. Przestępcy byli na tyle bezczelni, że czasem żądali także przekazania trzymanych w domu oszczędności i kosztowności.

*Zobacz także: Zapłaciła za "błogosławieństwo" 1200 zł. Policja szuka oszustki *

dnhbu4z

Pierwszych pięciu członków grupy policjanci zatrzymali w czerwcu 2018 roku. Udało im się także odzyskać złotą biżuterię i numizmaty, o łącznej wartości 600 tys. zł. Według śledczych wpadli wówczas „logistyk”, „werbownik” oraz trzech „odbieraków”.

Kolejnych 8 osób zatrzymano w tym tygodniu na terenie Warszawy i Łomży. Policjanci przejęli też telefony mogące służyć do popełnienia oszustw oraz niemal 64 gramy amfetaminy i prawie 60 gramów marihuany.

Zobacz także: Fałszywy policjant okradał ludzi na Śląsku. "Zarobił" 240 tys. zł

Według śledczych zatrzymani pełnili różne role w grupie, przede wszystkim osoby te były odpowiedzialne za przesyłanie pieniędzy z Polski za granicę, ale podczas akcji wpadł także "logistyk" oraz "odbierak".

dnhbu4z

Zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, dokonującej oszustw metodą „na policjanta CBŚ”, czy udziału w oszustwach oraz prania pieniędzy. Sąd zastosował wobec 2 podejrzanych tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy. Pozostałe osoby zostały objęte dozorami policji.

Źródło: policja.pl

dnhbu4z

Podziel się opinią

Share

dnhbu4z

dnhbu4z
Więcej tematów