Trwa ładowanie...
dqdu7md

Uczelnia Macierewicza chciała zamówić piwo za 360 tys. złotych. Jest dymisja i anulowanie przetargu

Prawie 1,2 tys. beczek oraz kilkanaście rodzajów piw. Akademia Sztuki Wojennej ogłosiła przetarg na "złoty trunek" za 360 tys. złotych. Sprawę tego nietypowego zamówienia opisaliśmy w WP. Uczelnia odniosła się do zarzutów, ale reakcja resortu Antoniego Macierewicza była szybka: dymisja p.o. kanclerza uczelni oraz o anulowanie konkursu ofert.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
MON szybko zareagował na informacje WP o przetargu
MON szybko zareagował na informacje WP o przetargu (PAP)
dqdu7md

Sprawę zamówienia opisaliśmy w WP powołując się na serwis NaTemat. Do naszej publikacji odniosła się na stronie internetowej uczelnia. Wyjaśniono, że przetarg ogłoszono dla nadzorowanego przez Akademię kasyna oraz restauracji.

"Kasyno ASzWoj posiada wszelkie pozwolenia na prowadzenie działalności gastronomicznej, w tym także zezwolenie na sprzedaż i podawanie napojów zawierających powyżej 4,5 proc. do 18 proc., wydane przez Urząd Dzielnicy Rembertów" - głosi oświadczenie. Ponadto, "sprzedaż i podawanie piwa/napojów alkoholowych nie stoi w sprzeczności z przepisami dotyczącymi jednostek wojskowych".

Jak dodano, "ogłoszenie należy traktować jako w pełni zgodne z przepisami obowiązującego prawa".

dqdu7md

Zamówienie na piwo za 360 tys. zł. O co chodzi?

Akademia Sztuki Wojennej to uczelnia stworzona w 2016 roku przez ministra obrony narodowej. Antoni Macierewicz po prostu zmienił nazwę z Akademii Obrony Narodowej oraz wymienił kadrę zarządzającą.

Instytucja ogłosiła ostatnio na swojej stronie internetowej nietypowy przetarg na "Dostawę piwa do Akademii Sztuki Wojennej". Wysokość zamówienia to, bagatela, 358,7 tys. złotych bez VAT. Na liście zamówień znalazło się 1,2 tys. beczek i kilkanaście rodzajów piw. Każdego rodzaju po 3 tys. sztuk.

    Akademia Sztuki Wojennej
(Akademia Sztuki Wojennej, Fot: WP)

Uczelnia zamówiła także m.in. stoły, krzesła, schładzarkę do szkła oraz materiały promocyjne. Zamówienie miało trafić do kasyna, które posiada otwartą, publicznie dostępną restaurację.

dqdu7md

Zamówienie na piwo anulowane, MON przyjął dymisję

Oferty można było składać do 11 grudnia 2017 roku. No właśnie, można było, bo przetarg został już anulowany przez MON. Informacja o zamówieniu na piwo zniknęła także ze strony internetowej Akademii.

Mało tego, resort przyjął dymisję pełniącego obowiązki kanclerza Tomasza Nowogórskiego.

dqdu7md

Wszystko, czego nie wiesz o piwie - zobacz wideo

dqdu7md

Podziel się opinią

Share
dqdu7md
dqdu7md
Więcej tematów