Trwa ładowanie...
24-03-2009 13:39

Uciekanie w zaburzenia psychiczne

Szpital psychiatryczny nie różni się zasadniczo w zadaniach od zwykłego szpitala. Jego pracownicy mają nieść pomoc osobom z zaburzeniami psychicznym. Jednak czy niektórzy nie wykorzystują szpitala psychiatrycznego jako spokojnego azylu i ucieczki przed więzieniem?

Uciekanie w zaburzenia psychiczneŹródło: Jupiterimages
d26zwr5
d26zwr5

Czym w ogóle jest szpital? Według Wikipedii to jedna z najważniejszych jednostek organizacyjnych w systemie opieki zdrowotnej. W szpitalu udziela się świadczeń zdrowotnych w warunkach zamkniętych. Najważniejszym zadaniem szpitali jest leczenie pacjentów, ale oprócz tego zajmują się opieką zdrowotną ludzi zdrowych, np. szpitale położnicze.

Szpital psychiatryczny nie różni się w zadaniach zasadniczo do szpitala. Niesie pomoc ludziom z zaburzeniami psychicznymi: anoreksją, depresją, nerwicą, schizofrenią, z zaburzeniami osobowości itp. Jest to miejsce lecznicze. W tym sensie wykorzystywanie szpitala, jako przechowalni wszelkiej maści bandytów, wyjętych spod prawa poprzez ich zaburzenia psychiczne, jest nie do przyjęcia.

Istnieje pojęcie tzw. poczytalności w trakcie popełniania przestępstwa. Nawet jeżeli osoba popełnia czyn karalny, a jest osobą chorą, nie oznacza to automatycznie, iż była niepoczytalna w chwili naruszenia kodeksu karnego. Osoby chore bywają wyleczone, zaleczone, mają remisję.

W tym pojęciu choroby psychicznej, powinno się rozważać czy podsądny był w stanie określić, czy czyn jego był zły, czy było to działanie planowe i przemyślane. Należy użyć wszelkich środków do diagnozy psychiatrycznej, żeby choroba psychiczna nie stała się ucieczką przed więzieniem.

Popsy

d26zwr5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26zwr5
Więcej tematów