Trwa ładowanie...
d1kp64z

Uchodźcy, którzy podpalili bezdomnego Polaka aresztowani

Niemiecki sąd zatwierdził aresztowanie sześciu Syryjczyków i jednego Libijczyka pod zarzutem podjęcia w noc wigilijną próby podpalenia bezdomnego na stacji metra Schoenleinstrasse w dzielnicy Berlina Kreuzberg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uchodźcy, którzy podpalili bezdomnego Polaka aresztowani
(KWP w Poznaniu)
d1kp64z

Incydent ten wydarzył się w niedzielę około godziny drugiej nad ranem. Sprawcy podpalili gazetę, którą okrył się 37-letni bezdomny śpiący na ławce. Następnie zbiegli pociągiem metra. Ich podobizny zarejestrowały jednak kamery wideo na stacji i w wagonie, którym jechali, co ułatwiło policji dochodzenie.

Podpalonemu pospieszyli z pomocą obecni na stacji ludzie, gasząc naprędce płomienie. Dzięki temu nie doznał on żadnych poważnych obrażeń. Jak podawały wcześniej niemieckie media, ofiara ataku jest Polakiem.

Na wniosek prokuratury sędzia śledczy zarządził aresztowanie sprawców, którym postawiono zarzut współsprawstwa usiłowania zabójstwa.

d1kp64z

Zatrzymani to ludzie w wieku od 15 do 21 lat, a do Niemiec przybyli między rokiem 2014 i 2016 jako uchodźcy. Prokuratura nie ujawniła, jaki jest ich obecny status pobytowy. Dwaj z siódemki to ludzie pełnoletni, a za głównego podejrzanego uważany jest 21-latek. Niektórzy z aresztowanych byli już znani policji, ale nie wiązało się to z żadnymi poważniejszymi popełnionymi przez nich przestępstwami.

Po opublikowaniu opisów poszukiwanych sprawców sześciu z nich zgłosiło się w poniedziałek wieczorem na policję, a siódmego ujęto we wtorek rano.

Oprac. Adam Hrynkiewicz

d1kp64z

Podziel się opinią

Share
d1kp64z
d1kp64z
Więcej tematów