Uchodźca z Syrii został zatrzymany w związku z atakiem na kościół w Saint-Etienne-du-Rouvray

• Uchodźca z Syrii został zatrzymany w związku z atakiem na kościół i zamordowaniem księdza w północno-zachodniej Francji
• Mężczyzna przebywający dotychczas w jednym z francuskich ośrodków dla oczekujących na azyl jest trzecią osobą aresztowaną w związku z zamachem w Saint-Etienne-du-Rouvray
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kościół w Saint-Etienne-du-Rouvray, gdzie doszło do zabójstwa księdza
Kościół w Saint-Etienne-du-Rouvray, gdzie doszło do zabójstwa księdza (PAP/EPA, Fot: Ian Langsdon)

Ataku dokonano we wtorek. Terroryści wtargnęli do kościoła i wzięli zakładników, a następnie zamordowali księdza i ranili trzy inne osoby. Funkcjonariusze jednostki specjalnej zastrzelili dwóch zamachowców. Obydwaj napastnicy mieli po 19 lat.

W związku z tragedią w kościele pod Rouen przywódcy francuskich muzułmanów zaapelowali do wyznawców Islamu, aby wzięli udział w niedzielnych nabożeństwach w kościołach katolickich i protestanckich w miejscowościach, w których mieszkają. Apel skierowała do wiernych Francuska Rada Kultu Muzułmańskiego skupiająca kilka organizacji działających w tym kraju.

Rada zwróciła się też do imamów z dwóch i pół tysiąca meczetów znajdujących się we Francji, aby w czasie dzisiejszego nabożeństwa nie tylko modlili się za ofiary ostatnich zamachów w Nicei i w kościele pod Rouen, ale także zwrócili wiernym uwagę na to, jak wielkie znaczenie w Islamie ma szacunek dla innych religii, w tym także dla ludzi je wyznających.
Cytowane są przy tym słowa proroka Mahometa mówiącego o tym, że muzułmanin, który podniesie rękę na żyda czy chrześcijanina, na Sądzie Ostatecznym nie otrzyma rozgrzeszenia. To odmienne przesłanie od tego, które głosi Państwo Islamskie propagujące dżihad, czyli wojnę z niewiernymi.

Polub WP Wiadomości