Trwa ładowanie...

Tysiące migrantów na granicy. Polskie służby obawiają się szturmu [NA ŻYWO]

Gorąco na polsko-białoruskiej granicy. Jak twierdzą polskie służby, "trwa próba masowego wejścia na teren RP". MON relacjonuje, że "kobiety i dzieci są zmuszane do podejścia pod ogrodzenie, by białoruskie media mogły przygotowywać swoje propagandowe materiały". Łukaszenka podkreśla jednak, że "Białoruś nie chce konfliktu". Tymczasem szef unijnej dyplomacji Josep Borrell przekazał, że w najbliższych dniach UE nałoży sankcje wobec tego kraju. Jak nieoficjalnie informuje PAP, we wtorek odbyć się ma spotkanie polskich władz ws. ewentualnego uruchomienia art. 4 NATO.

Tysiące migrantów na granicy. Polskie służby obawiają się szturmu [NA ŻYWO]Tysiące migrantów na granicy. Polskie służby obawiają się szturmu [NA ŻYWO]Źródło: Policja
d29wm7e
d29wm7e

Poniedziałek na granicy. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo.

Trwa napięta sytuacja na polsko-białoruskiej granicy. W okolicy Kuźnicy pojawili się nowi migranci. Zdaniem Straży Granicznej łącznie może tam być już 4-5 tys. osób. W niedzielę polskie służby poinformowały, że może dojść do poważnego szturmu. 

Trwa łączenie
22:50, 15.11.2021

Jak pisze wykładowca akademicki i ekspert Narodowego Centrum Studiów Strategicznych ds. Bliskiego Wschodu Wojciech Szewko, nagranie może przedstawiać jedną z prób sforsowania granicy z Polską, która miała mieć miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek koło wsi Połowce.

Komentuj
22:13, 15.11.2021

Dziennikarz Tadeusz Giczan informuje o niebezpiecznych zajściach na polsko-białoruskiej granicy. Z doniesień wynika, że funkcjonariusze z Białorusi mieli spychać migrantów na ogrodzenie z drutu. 


W sieci znajduje się także nagranie pełne wulgaryzmów i przekleństw. Jak wynika z okrzyków, jedna z osób miała zostać spryskana gazem. Na jednym z fragmentów nagrania widać również zniszczoną część ogrodzenia granicznego.

27
Herbaciany Kot

Ten Giczan to V kolumna na Białorusi

Bordowy Wilk

Na własne życzenie ci ludzie zgotowali sobie taki los

Miętowy Daktyl

Czyli Giczan jest takim polskim J 23 na Białorusi.

Wszystkie komentarze (27)
22:05, 15.11.2021

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował o umacnaniu posterunku w Kuźnicy. 

14
21:55, 15.11.2021

"'Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam, służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic'. Przysiegi dotrzymamy! Wasze bezpieczeństwo jest dla nas dobrem najwyższym!" - zapewnia w mediach społecznościowych WOT.

21
21:50, 15.11.2021

"Stanowisko Lewicy i Koalicji Obywatelskiej w sprawie działań Białorusi nie jest jednoznaczne. Do pewnego stopnia jest zachętą do eskalacji" - stwierdził poseł PiS Bartłomiej Wróblewski.

3
21:30, 15.11.2021

- Wzywamy Rosję, by użyła swojego wpływu na reżim Łukaszenki, by zaprzestał wykorzystywania migrantów - przekazała w poniedziałek Jen Psaki, rzeczniczka Białego Domu.

23
Szlachcic

Czemu najeżdżacie na kaczyńskiego człowiek wychowany na zasadach patriotyzmu ojciec walczyl w armii krajowej z tego co wiem i zasady wynieśli z domu nigdy nikt nie znalazł na nich żadnych dokumentów...

Lazurowy Żubr

O, na pewno posłucha... dobrze wiedzieć, że komuniści z Białego Domu trzymają rękę na pulsie.

Miętowy Gawron

Duda na meczu, nawet tam nie za bardzo sobie radzi

Wszystkie komentarze (23)
21:20, 15.11.2021

"Żołnierze i funkcjonariusze czuwają na naszej granicy. W związku z rosnącą skalą prowokacji ze strony białoruskich służb umocnione zostały posterunki" - przekazał Stanisław Żaryn, rzecznik koordynatora służb specjalnych.

4
21:10, 15.11.2021

"Polscy żołnierze, funkcjonariusze i strażacy wspólnie na straży nienaruszalności granic! Jesteśmy tu dla bezpieczenstwa nas wszystkich" - tłumaczy WOT.

9
21:01, 15.11.2021

"Granica wzmocniona. Proszę spać spokojnie, kiedy my czuwamy" - przekazała policja w mediach społecznościowych.

15
20:43, 15.11.2021

"Silne państwo zawsze ma odwód do efektywnego przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym. Możecie na nas liczyć!" - zapewniają w mediach społecznościowych terytorialsi.

23
Rdzawy Jeż

Życzę wam wszystkim, aby ten konflikt skończył się jak najszybciej, abyście mogli wrócić do swoich ciepłych domów w których czekają na was stęsknione rodziny, żony, dzieci

Hebanowy Niedźwiedź

Przeciw uchodźcom bez broni i bez niczego to każdy mocny. Zobaczymy jak się spiszą przeciw T90

Lazurowa Kozica

Prawda jest taka, że silne państwo ma plan na wyjście z kryzysu. Nasi rządzący nie sprawiają wrażenia jakby jakiś mieli. Jedyne co robią to przesuwają więcej wojska i policji na granicę. Łukaszenka też...

Wszystkie komentarze (23)
20:38, 15.11.2021

Czy szkoły z pogranicza zdecydowały się przejść na zdalny tryb nauczania? - W województwie lubelskim żaden z dyrektorów nie zdecydował się na uruchomienie tego trybu, który myśmy zaproponowali w rozporządzeniu z zeszłego tygodnia, czyli możliwości przejścia na tryb zdalny ze względu na zagrożenie na granicy - powiedział w poniedziałek szef MEiN Przemysław Czarnek na antenie Polsat News.


- W województwie podlaskim wiem, że było kilka pojedynczych przypadków skorzystania z tego rozporządzenia - zauważył Czarnek.  

2
20:27, 15.11.2021
9
20:15, 15.11.2021

Komorowski odniósł się również do kwestii braku obecności dziennikarzy przy granicy. - Rząd chyba poszedł po rozum do głowy i dostrzegł, że wojnę medialną z Łukaszenką przegrywa. (...) Na Litwie władza zaprosiła dziennikarzy. Pokazywali, instruowali i mieli efekty. Rząd polski złamał wszelkie zasady, które rządzą przy tego rodzaju kryzysów. Jak MON w przeszłości jechał na prawdziwą wojnę, to zawsze bardzo ważne były także służby prasowe - podkreślał były prezydent na antenie TVN24.

35
Karmazynowy Słoń

Słyszałem początek Olejnik i Komorowskiego .Wolne Media .Pamiętam ją od czasów Nocnej Zmiany nic się nie zmieniła tylko szczucie .

Malinowy Pies

Już widzę te komentarze w tyfałyn ie i wybiórczej pod zdjęciami zapłakanych od dymu papierosowego dzieci - Buhahahahahaha

Rubinowy Żubr

Szogun-Bigos to wstyd działał WSI i jej fundacji ProCevili, lapali najwyższe kontrakty, a świadków przekrętów pozegnawali w rozny sposób. Polecam książkę dziennikarza śledczego Sulminski Wojciech pt:...

Wszystkie komentarze (35)
20:07, 15.11.2021

- Wiele krajów stosuje tzw. pushbacki, oprócz Polski robi to Litwa. I nikt przeciwko temu nie protestuje, jeśli nie jest to jedyna stosowana metoda - przekazał Komorowski.

2
20:03, 15.11.2021

27 krajów UE zgodziło się na wprowadzeni sankcji na białoruski reżim. - Jest jeszcze daleko do wycofania tej praktyki stosowanej przez Łukaszenkę. Ale jest to krok w dobrą stronę. Potwierdza się to, co mówiła opozycja. Droga do rozwiązania konfliktu biegnie przez europejską solidarność - przekazał były prezydent Bronisław Komorowski w "Kropce nad i".

3
19:52, 15.11.2021

Na stronach Sejmu pojawił się harmonogram najbliższych obrad. Jutro o godz. 23.30 posłowie zajmą się projektem nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej.

24
Turkusowy Wilk

Przestańcie knuć po nocach, polska się zajmijcie

Herbaciany Kot

Pojutrze dowiemy się ,że wyborów nie będzie

Marchewkowa Ośmiornica

Niby kogo ataki odpieramy.Biednych Kurdów którzy byli nękani przez Szyitów i Sunnitów czyli przez Saddama i potem jego następców.Ci ludzie przeszli i przechodzą piekło u siebie i po prostu akcie...

Wszystkie komentarze (24)
19:43, 15.11.2021

"Migranci rozbili namioty. Pod okiem białoruskich służb powstało nowe koczowisko" - przekazał Stanisław Żaryn, rzecznik koordynatora służb specjalnych.

4
19:36, 15.11.2021

Z kolei jak poinformował Pałac Elizejski, prezydent Francji Emmanuel Macron rozmawiał telefonicznie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. W rozmowie podkreślono, że "na Białorusi powinna nastąpić deeskalacja napięcia".

3
19:33, 15.11.2021

"Łukaszenka właśnie odbył 50-minutową rozmowę telefoniczną z Angelą Merkel - mówi jego serwis prasowy. Po raz pierwszy rozmawia z zachodnim przywódcą od wyborów w sierpniu 2020 roku. 'Europa klęka przed Najwyższym Przywódcą' - mówi zachwycona propaganda reżimu" - poinformował białoruski niezależny dziennikarz Tadeusz Giczan.

44
Błękitny Kangur

łukaszenka czy wisz ŻE TO SA OSTATNIE TWOJE GODZINY ??? NAWET PUTIN TO WIE GDYŻ CI WYSTAWIŁ !!!!!!!!

Bordowy Orzeł

Wcześniej rozmawiała z Putinem. Macron także. To jest gra. UE, Rosja, USA a w tle Chiny.

Malinowy Pies

Chyba jednak trzeba będzie podstawić towarowy pociąg z zakratownymi oknami jak to robili i ruskie i niemcy i przewieść tych nie szczęśnikow na Berlin Bahnhof Ost

Wszystkie komentarze (44)
19:31, 15.11.2021

"Dzisiaj około godz. 16 kilkusetosobowa grupa bezskutecznie próbowała sforsować granicę w rejonie Starzyny. W kilkudziesięciu policjantów oraz strażników granicznych i żołnierzy poleciały kamienie. Jeden z nich uszkodził kask ochraniający głowę policjanta. Atak został odparty" - przekazało biuro prasowe podlaskiej policji.

Komentuj
19:26, 15.11.2021

Prowadzący Bogdan Rymanowski pytał na antenie Polsat News o rządowy projekt nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej.


- Uzyskujemy dzięki niej pewne nowe możliwości. To m.in. przepisy o używaniu gazu. Nowe urządzenia pozwalają na większy zasięg oraz jego mocniejsze działanie. Na granicy będą mogli pojawić się także dziennikarze - komentowała ppor. Michalska, rzeczniczka SG.

Komentuj
19:25, 15.11.2021

- Migranci wciąż są na terenie przejścia, po stronie białoruskiej, ale noc może być gorąca - przekazała rzeczniczka SG.

Komentuj
19:24, 15.11.2021

- My nasze środki dostosowujemy do rozwoju sytuacji. Wiemy, że po stronie białoruskiej są migranci. Staramy się ich nie traktować jako naszych przeciwników. Tymi są funkcjonariusze z Białorusi. Wiemy, że oni dostarczają tam wodę oraz drewno na opał - nie wiemy natomiast, czy oznacza to, że na granicy pojawią się kolejni migranci - podkreśliła ppor. Michalska na antenie Polsat News.

Komentuj
19:23, 15.11.2021

- Na ten moment nie mamy żadnych prób siłowego przekroczenia granicy, ale może się to zmienić. Na razie, z tego co wiem, te osoby palą ogniska, znajdują się w pobliżu granicy białoruskiej - przekazała w "Gościu Wydarzeń" ppor. Anna Michalska, rzeczniczka prasowa Straży Granicznej.

Komentuj
19:13, 15.11.2021

"Omówiłem z szefem RE Charlesem Michelem sytuację na granicy UE i Białorusi oraz inne wezwania bezpieczeństwa w regionie. Zgodził się koordynować kolejne kroki. Musimy wspólnie przeciwdziałać atakom hybrydowym" - przekazał prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Komentuj
18:42, 15.11.2021

"W odpowiedzi na instrumentalizację migrantów na wschodnich granicach wspólnoty, UE przyjęła kryteria sankcji wobec białoruskiego reżimu. W tym tygodniu przekonamy się, czy sankcje te spełnią oczekiwania PE i realnie uderzą w oligarchów dyktatora i przedsiębiorstwa finansujące reżim" - przekazał europoseł Robert Biedroń, współprzewodniczący Lewicy.

10
Brunatny Żubr

Panie Biedroń Pan na łamach UE robisz we własne gniazdo. Żeby tak robić na każdym kroku trzeba umieć. Każdy ma prawo do swojego zdania oczywiście ale nie forsując że jest ono pieśnią całego narodu.

Brunatny Żubr

Panie Biedroń Pan na łamach UE robisz we własne gniazdo. Żeby tak robić na każdym kroku trzeba umieć. Każdy ma prawo do swojego zdania oczywiście ale nie forsując że jest ono pieśnią całego narodu.

Brudny ze squotu

Włączcie sobie wszyscy Państwo wiadomości z Polsatu i posłuchajcie co ten typ opowiada. Co on robi w polityce. Powinien lody kręcić na straganie co najwyżej (nie obrażając pracowników straganów)

Wszystkie komentarze (10)
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d29wm7e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29wm7e
Więcej tematów