Trwa ładowanie...

Tymczasowy rząd Hondurasu powróci do negocjacji

Tymczasowy rząd Hondurasu poinformował, że jego zespół negocjacyjny powróci do rozmów z przedstawicielami obalonego prezydenta Manuela Zelayi.

Tymczasowy rząd Hondurasu powróci do negocjacjiŹródło: PAP/EPA
dafwlup
dafwlup

Obecny minister spraw zagranicznych Hondurasu, Carlos Lopez podkreślił jednak podczas konferencji prasowej w Tegucigalpie, że rząd tymczasowy nie zgodzi się na przywrócenie do władzy Zelayi.

Lopez powiedział, że nie zna jeszcze nowej propozycji pokojowej, którą przygotowuje prezydent Kostaryki, Oscar Arias, który jest mediatorem pomiędzy Zelayą a rządem tymczasowym.

Arias prowadzi negocjacje w nadziei na uniknięcie dalszych zamieszek w Hondurasie między zwolennikami Zelayi a stronnikami i siłami nowego rządu.

dafwlup

Ostry kryzys polityczny w Hondurasie rozpoczął się, gdy wojsko odmówiło prezydentowi poparcia dla referendum, które miało zaopiniować jego projekt zmiany konstytucji. Zelaya, którego kadencja prezydencka kończy się w styczniu 2010 roku, chciał sobie zapewnić poprzez zmianę konstytucji możliwość wyboru na następną czteroletnią kadencję. 28 czerwca został uprowadzony ze swej rezydencji przez żołnierzy. Przebywa obecnie w Nikaragui. USA oraz Organizacja Państw Amerykańskich (OPA) uznają go za jedynego legalnego prezydenta Hondurasu.

dafwlup
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dafwlup
Więcej tematów