Trwa ładowanie...

Tym problemem powinien zająć się rząd w 2022 roku. Polacy wskazali [SONDAŻ WP]

Walka z inflacją i drożyzną, kryzys na granicy z Białorusią, unormowanie stosunków z Unią Europejską. Rząd w 2022 roku będzie musiał zająć się szeregiem wyzwań. Ale który problem należy rozwiązać najszybciej? Na to pytanie Polacy odpowiedzieli w sondażu United Surveys przeprowadzonym dla Wirtualnej Polski. Co ciekawe, wyborcy PiS i opozycji mają skrajnie różne zdanie na ten temat.

Share
Najistotniejsze problemy w Polsce. Sondaż WP Najistotniejsze problemy w Polsce. Sondaż WP Źródło: PAP
d1agrxg

Coraz większymi krokami zbliża się do nas Nowy Rok. Nie oznacza to jednak, że stare problemy zostały zażegnane. Ankietowani wskazali najpilniejsze sprawy, z jakimi powinien uporać się polski rząd w 2022 roku.

Sondaż dla WP. Jasna odpowiedź

Respondenci zostali zapytani: "co pana/pani zdaniem jest najpilniejszym problemem, którym powinien zająć się rząd w 2022 roku?".

Według ankietowanych jest to walka z inflacją i drożyzną. Tę odpowiedź wskazało 42,7 proc. respondentów.

d1agrxg

Na drugim miejscu znalazła się natomiast walka z pandemią COVID-19. Tak uważa 22 proc. ankietowanych.

Według 16,1 proc. ankietowanych najpilniejszym problem do rozwiązania w 2022 roku są stosunki z Unią Europejską.

Sondaż dla WP WP
Sondaż dla WP Źródło: WP

Niewiele mniej, bo 15 proc. badanych uważa, że rządzący w 2022 roku powinni się najpierw zająć rozwiązaniem kryzysu na granicy z Białorusią.

d1agrxg

Odpowiedzi "inne" udzieliło 1,9 proc. respondentów. "Nie wiem. Trudno powiedzieć", wybrało 2,2 proc. respondentów.

Zobacz też: "Lex TVN". Polityk PiS komentuje protesty: Ludzie z niewiedzy wyszli na ulice

Elektorat rządzących. Wyborcy PiS ten problem uważają za najistotniejszy

Wyborcy Zjednoczonej Prawicy uważają, że najpilniejszym problemem, którym powinien zająć się rząd w nadchodzącym roku, jest rozwiązanie kryzysu na granicy z Białorusią. 50 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy udzieliło właśnie takiej odpowiedzi.

d1agrxg

28 proc. tego elektoratu wskazało, że jest to walka z inflacją i drożyzną. Na odpowiedź "stosunki z Unią Europejską" wskazało 12 proc.

8 proc. ankietowanych, którzy zagłosowali na PiS, uważa, że rządzący w 2022 roku w pierwszej kolejności powinni zająć się walką z pandemią COVID-19. 1 proc. respondentów z tej grupy wskazało inne problemy.

Z kolei badani, którzy popierają opozycję, uważają, że to właśnie walka z inflacją i drożyzną to najistotniejszy problem do rozwiązania przez rządzących w 2022 roku. Takiej odpowiedzi udzieliło 40 proc. ankietowanych. Walkę z pandemią COVID-19 wybrało 30 proc. respondentów, a 24 proc. badanych postawiło na stosunki z Unią Europejską. 4 proc. opowiedziało się za rozwiązaniem kryzysu na granicy z Białorusią, a odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć" wybrało 2 proc. ankietowanych.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony 20 grudnia 2021 roku na reprezentatywnej grupie 1000 ankietowanych metodą wspartego komputerowo wywiadu telefonicznego.

Zaapelował do Dudy. Przypomniał mu słowa sprzed miesięcy

Źródło: Wirtualna Polska

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1agrxg

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1agrxg
d1agrxg
Więcej tematów