Trwa ładowanie...

Tylko w WP. Rzeczniczka PiS do Romaszewskiej: nie odwzajemnię się wbijaniem szpili

Gęstnieje atmosfera przed zaplanowanym na popołudnie spotkaniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z Andrzejem Dudą w sprawie reformy sądownictwa. Po tym, jak jego doradczyni Zofia Romaszewska zaatakowała obóz rządzący za nieczystą - w jej ocenie - "grę z prezydentem", do głosu doszła rzeczniczka partii Beata Mazurek. W rozmowie z nami odbija pałeczkę.
Share
Prezydent Andrzej Duda i Zofia Romaszewska
Prezydent Andrzej Duda i Zofia RomaszewskaŹródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d3jg3di

Romaszewska wytoczyła ciężkie działa przeciwko ekipie rządzącej na antenie Radia Zet. Nastąpiło to dzień po jej rzekomym spotkaniu z Andrzejem Dudą. Stwierdziła, że PiS "gra nieczysto z prezydentem", a poprawki poprawki partii do projektów Dudy "właściwie zostawiają te, które zostały zawetowane". Wniosek był jednoznaczny - poprawki PiS do prezydenckich projektów "absolutnie nie zasługują na zaakceptowanie".

Z ust doradczyni padły ponadto gorzkie słowa pod adresem Jarosława Kaczyńskiego. Zasugerowała m.in. że przestał być demokratą.

"Nie odwzajemnię się pani Romaszewskiej, choć potrafię"

Co na to PiS? O komentarz poprosiliśmy rzeczniczkę tego ugrupowania, Beatę Mazurek. - Nie byłam przy spotkaniu. Nie wiem, czy do niego doszło. Prezydent mówi albo sam, albo wyraża się ustami swojego rzecznika. I tego będę sie trzymała. Nie odmawiam nikomu prawa do wydawania opinii, natomiast nie odwzajemnię się pani Romaszewskiej wbijaniem szpili w nią czy w Kancelarię Prezydenta, chociaż doskonale pani wie, że to potrafię - usłyszeliśmy.

d3jg3di

Mazurek podkreśliła, że porozumienie wymaga rozmowy i dobrej woli obu stron, a sama dyskusja nad propozycjami ustaw nie powinna odbywać się za pośrednictwem mediów.

- Uwzględniliśmy w naszych propozycjach to, o czym prezydent mówił, składając weta. Na to, co powie, trzeba poczekać do wieczora - dodała. Zaznaczyła zarazem, że "nie tylko wierzy, ale wie", że do porozumienia dojdzie, bo PiS "chce zreformować wymiar sprawiedliwości i chce to zrobić skutecznie".

Rzeczniczka broni prezesa PiS

Rzeczniczkę zapytaliśmy również o słowa Romaszewskiej pod adresem prezesa PiS. Reakcja? - Jarosław Kaczyński to wielki człowiek, który osiągnał bardzo dużo i dzięki któremu mamy wiekszość parlamentarną. Dzięki niemu i całemu obozowi mamy również prezydenta Andrzeja Dudę. Dobrze by było, gdyby przy wypowiadaniu takich myśli ludzie mieli świadomość, dzięki komu jesteśmy w miejscu, w którym jesteśmy. Z całą pewnością jest to wynik demokracji i ciężkiej pracy nas wszystkich - stwierdziła Mazurek.

d3jg3di

Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim ws. prezydenckich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwaa zaplanowana jest na godz. 17.

Zobacz jak prezydent mówił 2 x weto:

d3jg3di

Podziel się opinią

Share
d3jg3di
d3jg3di
Więcej tematów