Trwa ładowanie...

Tylko w WP. Prezydent Andrzej Duda wraca na Tik Toka. Mamy nowe nagranie

Prezydent Andrzej Duda kolejny raz publikuje na portalu społecznościowym Tik Tok. Tym razem zachęca młodych do wzięcia udziału w akcji "Produkt Polski". WP jako pierwsza widziała nagranie.
Share
Koronawirus w Polsce. Prezydent Andrzej Duda wystosował apel na TikToku
Koronawirus w Polsce. Prezydent Andrzej Duda wystosował apel na TikTokuŹródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER
d441zfd

Andrzej Duda 31 marca jako pierwszy polski polityk złożył konto na Tik Toku - aplikacji społecznościowej opartej o krótkie filmiki - będącej obecnie dominującym kanałem komunikacji młodych ludzi. Oglądalność premierowego wideo, w którym prezydent zachęcał do pozostania w domu oraz wzięcia udziału w organizowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji turnieju gier komputerowych Granantanna Cup, to 4,2 mln wyświetleń, które uzyskały 89,5% pozytywnych reakcji użytkowników.

W nowym nagraniu prezydent promuje zainaugurowaną przez niego akcję "Produkt Polski", polegającą na wsparciu polskich producentów, przedsiębiorców oraz polskich marek. - To szeroka akcja namawiania do kupowania polskiej żywności i towarów, oznaczonych specjalnym logiem. Andrzej Duda chce zmobilizować młodych ludzi do bezpośredniego wsparcia producentów - mówi WP jeden ze sztabowców prezydenta.

Przeczytaj też: Stanowcze słowa Andrzeja Dudy: "Potrzebne są nam te wybory"

d441zfd

W klipie na portalu Tik Tok, której WP obejrzała jako pierwsza, prezydent odwołuje się wprost m.in. do kupowania polskich gier komputerowych, jako uznanej na świecie polskiej marki.

Prezydent Andrzej Duda apeluje do młodych: Kupujcie polskie gry komputerowe

Do tej pory prezydenckie wystąpienia na Tik Toku spotkały się z krytyką części polityków opozycji, którzy wykazywali niestosowność "lekkich" form komunikacji w czasie pandemii. Sztabowcy głowy państwa tłumaczą jednak, że to sposób dotarcia do grupy młodych ludzi, do tej pory niedostępnej dla klasycznych przekazów politycznych.

Przeczytaj też: Andrzej Duda na TikToku. To nie czas na zabawę [OPINIA]

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d441zfd

Podziel się opinią

Share
d441zfd
d441zfd
Więcej tematów