Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Stanowcze słowa Andrzeja Dudy: "Potrzebne są nam te wybory"

– Ja osobiście uważam, że idea głosowania korespondencyjnego jest interesująca. Potrzebne są nam te wybory. To jest kwestia ciągłości władzy, ustroju i tego, jak będziemy walczyć z koronawirusem – stwierdził Andrzej Duda, odpowiadając na pytanie o organizację wyborów prezydenckich 10 maja.

Share
Koronawirus w Polsce. Stanowcze słowa Andrzeja Dudy: "Potrzebne są nam te wybory"Źródło: Facebook.com
d3gm4sf

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek odpowiadał na pytania internautów. Relację na żywo przeprowadzono na Facebooku. Jedna z kwestii, która została poruszona, dotyczyła obowiązujących ograniczeń w przemieszczaniu się.

– Na razie te ograniczenia są do 11 kwietnia. Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemicznej i tego, jak będzie przebiegał jej rozwój. Wszystko będzie zależało od zaleceń ministra zdrowia – mówił Andrzej Duda zapewniając, że na obecną chwilę nie ma planów wprowadzenia dodatkowych obostrzeń.

Prezydent podziękował też wszystkim pracownikom ochrony zdrowia i wyraził wdzięczność za codzienną walkę z epidemią koronawirusa. Słowa uznania skierował też do wszystkich osób pracujących w sklepach i marketach.

Zobacz też: Wybory prezydenckie w obliczu koronawirusa. Wygrałby Andrzej Duda

– Dziękuje wszystkim tym, którzy pracują w sklepach, dziękuję, że państwo wykonujecie tę służbę. Dziękuję wszystkim za trzymanie dyscypliny i to, że jest to robione w sposób odpowiedzialny i z zachowaniem ostrożności – przekonywał Duda.

d3gm4sf

Internauci zapytali też Andrzeja Dudę o jego stan zdrowia. – Czuję się dobrze. Jestem przyzwyczajony do pracy w trudnych warunkach – odpowiedział zwięźle prezydent.

W dalszej części transmisji na żywo Andrzej Duda wypowiedział się na temat nadchodzących wyborów prezydenckich. Prezydent stanowczo podkreślał, że powinny się one odbyć, ale tylko wtedy, gdy nie wystąpi ryzyko mogące zaszkodzić zdrowiu Polaków.

– Uważam, że trzeba je przeprowadzić jak najszybciej, ale w sposób bezpieczny – mówił Duda.

Podkreślał przy tym, że szybkie zorganizowanie wyborów "to kwestia ciągłości władzy i ustroju", dodając, że forsowany przez Prawo i Sprawiedliwość pomysł dotyczący głosowania korespondencyjnego jest "interesujący".

d3gm4sf

Internauci dopytywali też o kwestię przesunięcia terminu matur i egzaminów dla ósmoklasistów. – To jest poważna decyzja, która zostanie podjęta absolutnie po konsultacji z ministrem zdrowia. Wiem, że trwają konsultacje na ten temat – mówił Duda.

Prezydent powiedział też, że pierwsze decyzje co do nadchodzących sprawdzianów być może zostaną ogłoszone jeszcze w tym tygodniu. Zapewnił jednak, że "matury na pewno się odbędą".

Andrzej Duda usłyszał również pytanie dotyczące programu 500 plus. – Absolutnie nie ma takiego planu, żeby cokolwiek zmieniać na gorsze w programie. Zapewniam, że rządzący nie zamierzają w żaden sposób tego uszczuplić – powiedział Duda.

Polityk zaapelował też do Polaków, żeby w czasie panującego kryzysu wspierali polską gospodarkę i kupowali produkty wyprodukowane w Polsce. – Jeżeli chcemy, aby polska gospodarka jak najmniej ucierpiała, to powinniśmy zwracać uwagę przy zakupach. To zapewnia miejsca pracy, to zapewnia dochody rodzinom, to buduje naszą gospodarkę – stwierdził prezydent.

d3gm4sf

Jak mówił, duży udział w ratowaniu polskiej gospodarki i polskich firm ma mieć wprowadzona tarcza antykryzysowa. – Mam nadzieję, że wielkiej inflacji nie będzie, i że tarcza pomoże nam uratować polską gospodarkę – dodał Duda.

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d3gm4sf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gm4sf
d3gm4sf
Więcej tematów