Trwa ładowanie...
d197gyc
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Tylko cztery partie w Sejmie. Na prowadzeniu nadal PiS. Najnowszy sondaż

• Poparcie dla PiS na poziomie 31,2 proc.
• PO z .Nowoczesną ma 243 mandaty, co daje jej większość w Sejmie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tylko cztery partie w Sejmie. Na prowadzeniu nadal PiS. Najnowszy sondaż
(WP)
d197gyc

Według najnowszego sondażu TNS Polska dla dziennika "Fakt", gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, do Sejmu weszłyby tylko cztery partie. Na prowadzeniu utrzymuje się Prawo i Sprawiedliwość z poparciem na poziomie 31,2 proc.

Na drugim miejscu plasuje się .Nowoczesna (24,4 proc.), a na trzecim Platforma Obywatelska (21,1 proc.). Do Sejmu weszliby jeszcze przedstawiciele partii Pawła Kukiza (9,5 proc.).

Tuż "pod kreską" figuruje partia KORWiN (4,2 proc.). Kolejne miejsca zajmują: Zjednoczona Lewica (3,5 proc.), partia Razem (3,5 proc.) i PSL (2 proc.).

d197gyc

"Fakt" podkreśla, że przy takim układzie sił w Sejmie, scena polityczna z podziału PiS-PO zamienia się w podział na PiS oraz Nowoczesną i PO. Kukiz'15, PiS ani samo ani z tym ugrupowaniem nie ma większości w Sejmie. Platforma razem z partią Petru zaś, w Sejmie mogłaby zdobyć 243 mandaty.

Po spotkaniu Schetyna- Petru. "Na co dzień jesteśmy konkurencją"

- Lidera opozycji pokazują sondaże, a na końcu będzie nim ten, kto wygra wybory z PiS i obejmie władzę. Na co dzień jesteśmy konkurencją i tu się nic nie zmieniło - powiedział Ryszard Petru (Nowoczesna) po czwartkowym spotkaniu z Grzegorzem Schetyną (PO) w biurze .Nowoczesnej w Sejmie.

d197gyc

Lider Platformy, pytany, czy możliwa jest w przyszłości koalicja, odpowiedział, że najbliższe wybory odbędą się za ponad dwa lata i dużo zmieni się do tego czasu.

Jeszcze przed wyborami parlamentarnymi mówiło się o cichym porozumieniu Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Na początku stycznia powiedziała o tym europosłanka PO. - Ja bym chyba rzeczywiście wolała, żeby to była jedna partia. Zresztą były takie starania, żeby to była jedna partia - mówiła Róża Thun w TVN24.

TNS Polska: 38 proc. popiera PiS, 16 proc. - PO

38 proc. badanych, którzy zadeklarowali chęć udziału w wyborach parlamentarnych, chce głosować na PiS, 16 proc. na PO, 15 proc. na Nowoczesną, a 11 proc. na formację Kukiz'15 - wynikało z kolei z sondażu TNS Polska, opublikowanego w ubiegłym tygodniu.

TNS Polska zaznaczało, że większość badania była zrealizowana jeszcze przed debatą na temat Polski w Parlamencie Europejskim.

d197gyc

Podziel się opinią

Share

d197gyc

d197gyc
Więcej tematów