Trwa ładowanie...
dq5pqvw

Tygodnik "ABC": Ewa Kopacz wiedziała o problemach w Brzegach już rok temu

• Kolejne medialne doniesienia o nieprawidłowościach przy przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży • Tygodnik "ABC": poprzednia premier wiedziała, że Brzegi mogą być nieodpowiednim miejscem na organizację tej imprezy • Radio ZET: CBA sprawdza przygotowania do ŚDM
Share
Teren Campusu Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką. To w tym miejscu, w lipcu br. w ramach Światowych Dni Młodzieży ma odbyć się spotkanie z papieżem Franciszkiem.
Teren Campusu Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką. To w tym miejscu, w lipcu br. w ramach Światowych Dni Młodzieży ma odbyć się spotkanie z papieżem Franciszkiem.Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
dq5pqvw

Bałagan, który koalicja PO i PSL pozostawiła w służbach specjalnych i policji grozi tragedią w trakcie Światowych Dni Młodzieży. Ewa Kopacz i minister Teresa Piotrowska już w lutym ubiegłego roku wiedziały, że w Brzegach, gdzie modlić się będą pielgrzymi i papież Franciszek może być niebezpiecznie! – ujawniają dziennikarze tygodnika „ABC” w najnowszym numerze pisma.

"Opozycja, która nawołuje do dymisji szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka, a także szefa BOR Andrzeja Pawlikowskiego, popełnia kardynalny błąd, z którego najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy. Robi to raptem na kilka miesięcy przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie i szczytem NATO w Warszawie. To najważniejsze logistycznie i najbardziej narażone na terrorystyczne ataki uroczystości w tym roku. Kto, jak kto, ale politycy Platformy, którzy dostatecznie nie czuwali nad zabezpieczeniem wizyty Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku powinni choć trochę zdawać sobie z tego sprawę" – czytamy w tygodniku "ABC".

W dokumencie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa znalazły się uwagi odnośnie okoliczności wyboru kontrowersyjnego miejsca na spotkanie młodzieży z papieżem Franciszkiem. Jak udało się ustalić reporterom tygodnika „ABC” już w lutym 2015 w krakowskiej kurii doszło do podpisania trójstronnego porozumienia między Urzędem Marszałkowskim, prezydentem Krakowa i kard. Stanisławem Dziwiszem.

dq5pqvw

- Już wtedy panowała świadomość, że pola w Brzegach pod Wieliczką miały słabe punkty. Rok temu służby dysponowały wiedzą, że są to byłe tereny zalewowe. Wystarczy, że będziemy mieli oberwanie chmury i już robi się gigantyczny problem. Woda będzie stała, teren zrobi się grząski, pod wpływem deszczu to miejsce nie jest przygotowane do odprowadzenia nadmiaru wody – mówi informator tygodnika „ABC” z Kancelarii Premiera.

CBA sprawdza przygotowania do ŚDM

W poniedziałek Radio ZET poinformowało, że przygotowaniami do ŚDM zainteresowało się także Centralne Biuro Korupcyjne. Według radia agenci sprawdzają umowy organizatorów z właścicielami działek w Brzegach. Jedną z takich osób jest wicemarszałek województwa małopolskiego z Platformy Obywatelskiej.

CBA sprawdza - jak podaje Radio ZET - czy nie doszło do nieprawidłowości podczas podpisywania przez burmistrza Wieliczki umów na użyczenie działek. Według specustawy, którą przyjęto na ŚDM, wojewoda może obciążyć właścicieli prywatnych działek kosztami uzbrojenia terenu.

Tygodnik "ABC"

dq5pqvw

Podziel się opinią

Share
dq5pqvw
dq5pqvw
Więcej tematów