TVP ogłosiło przetarg na nową siedzibę. Wizualizacje z rozmachem
Poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące budowy nowej siedziby TVP. Przy ul. Woronicza w Warszawie mają powstać budynki, w tym jeden dziesięciopiętrowy. Wewnątrz studia telewizyjne, biura, newsroom i podziemny parking.
Nowa siedziba Telewizyjnej Agencji Informacyjne ma składać się z dwóch budynków. Pierwszy (A) to pięć kondygnacji naziemnych i dwie kondygnacje podziemne, gdzie znajdzie się parking.
"Na parterze wyznaczono m.in. dwa studia telewizyjne z pomieszczeniami towarzyszącymi oraz pomieszczenia biurowe i socjalne, na pierwszym piętrze - studio TVP Sport, pomieszczenia dla montażystów i grafików oraz kantynę pracowniczą, na drugim piętrze - pomieszczenia redakcyjne i montażowe, na trzecim - dwa studia telewizyjne na potrzeby TVP3, główny pokój komutacyjny i centrum danych, na czwartym piętrze - pokoje biurowe, redakcyjne oraz sale konferencyjne" - wymienia portal Wirtualne Media.
Miejsce na newsroom TAI znajdzie się na pierwszym, drugim i trzecim piętrze.
Ważny temat: Episkopat wezwał do pomocy uchodźcom na granicy. Biedroń: Bardzo to doceniam
Drugi budynek (B) będzie dwa razy wyższy. Według informacji z przetargu ma mieć aż 10 pięter, które zostaną przeznaczone na pomieszczenia biurowe, gospodarcze oraz archiwa. Na piętrze dziewiątym zaplanowano studio panoramiczne z reżyserką i zapleczem.
- Zaprojektowano trzy główne wątki elewacji, wspólne dla obu nowoprojektowanych budynków, dwa z nich (z wertykalnym podziałem) nawiązują poprzez czytelny rytm do istniejących w najbliższym sąsiedztwie budynków D, F i B, natomiast trzeci: duże panoramiczne przeszklenia - umożliwia wytworzenie interesujących interakcji w publicznej przestrzeni ul. Woronicza oraz "ożywia" elewację północną budynku pierwszego, otwierając go na publiczną strefę ul. Woronicza - napisano w informacji przetargowej.
Jacek Kurski: Kto buduje ostatni, buduje najnowocześniej
Inwestycja ma powstać na miejscu wyburzonej przed laty siedziby TVP przy ul. Woronicza w Warszawie. O planach z tym związanych prezes Jacek Kurski informował Wirtualne Media już w 2019 roku.
- Zapadły znaczące decyzje, aby ruszyć z budową ABis, czyli budynku, które powstanie w miejsce dawnego, zburzonego wieżowca. Będą tam duże możliwości techniczne, patio, sześć studiów, przestrzeń wspólna. Przyniesie to efekt tzw. renty technologicznej - kto buduje ostatni, buduje najnowocześniej - mówił wówczas prezes TVP.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budowa powinna zostać zrealizowana przed końcem 2024 roku.
W przetargu mogą startować firmy, które w ostatniej dekadzie przyprowadziły budowy przynajmniej dwóch obiektów z garażem podziemnym za 75 milionów złotych. W wyborze zdecyduje cena.