Trwa ładowanie...

TVP oburzone wynikami Telekamer. Atak w "Wiadomościach" na TVN

Telewizja Publiczna nie jest zadowolona z wyników tegorocznych Telekamer. Plebiscyt został skomentowany w "Teleexpressie" oraz w głównym wydaniu "Wiadomości". TVP przedstawiło swoje argumenty.
Share
TVP oburzone wynikami Telekamer
TVP oburzone wynikami TelekamerŹródło: EASTNEWS, Fot: Andrzej Hulimka
d2rqg0u

TVP oburzone jest tegorocznymi wynikami Telekamer. Oficjalna gala wręczenia statuetek odbyła się 10 marca. Do Telewizji Publicznej trafiły trzy nagrody.

Telekamerę otrzymała Cleo jako najlepsza jurorka w programie "The Voice of Poland". Statuetkę zgarnął także kanał TVP Kultura. Złotą Telekamerą został wyróżniony również aktor Mikołaj Roznerski, który kojarzony jest z serialu "M jak miłość".

Telewizji Publicznej najprawdopodobniej nie spodobał się fakt, że otrzymała 3 nagrody, gdy TVN wyróżniono sześciokrotnie.

d2rqg0u

Zobacz też: Miliardy na TVP. Ostry komentarz Leszka Millera. "To bezczelne"

TVP skomentowało wyniki Telekamer. Atak na TVN

W czwartek, dzień po gali wręczenia Telekamer, na antenach Telewizji Publicznej zawrzało. Stacja kilkukrotnie nawiązała do plebiscytu m.in. w wydaniu "Teleexpressu".

d2rqg0u

"Czy mniej znaczy więcej? Takie pytanie mogą sobie zadać widzowie Telewizji Polskiej po ogłoszeniu tegorocznych wyników pewnego plebiscytu" - powiedział Krzysztof Ziemiec przed rozpoczęciem programu.

W materiale "Teleexpressu" dotyczącym Telekamer podważono wiarygodność nagród. Argumentem miały być wyniki oglądalności.

"3 miliony widzów - zero nagród, pół miliona widzów - statuetka" - tak autorki materiału, Marta Guzal i Agnieszka Bagińska, skomentowały wygraną serialu TVN nad produkcją TVP.

"Ten wynik mógł być odebrany przez fanów seriali jako sitcom. Ten żart sytuacyjny powtórzono w wielu kategoriach" - dodały.

d2rqg0u

Oprócz tego w materiale przekazano, że SMS-owy udział w plebiscycie jest płatny. A widz, który chciałby zagłosować, chociaż w połowie kategorii, musiałby zapłacić ponad 22 zł. Autorki zasugerowały, że przez to wiele starszych osób miało utrudniony dostęp do oddania swojego głosu.

"Wiadomości" TVP o Telekamerach

To jednak nie koniec komentowania tegorocznego wyniku plebiscytu Telekamer. W wieczornym wydaniu "Wiadomości" opublikowano materiał pt. "Widzowie wybierają pilotami - dziękujemy" autorstwa Dominika Cierpioła.

W reportażu zwrócono uwagę na to, że produkcje TVP, które szczycą się wielomilionową oglądalnością, nie zdobyły nagród, a "szorujące po dnie oglądalności TVN" otrzymało sześć Telekamer.

d2rqg0u

W "Wiadomościach" przekazano, że nagrody, które powędrowały do komercyjnej stacji to "ustawka" oraz "rozpaczliwa walka dyrektora programowego TVN p. Miszczaka o przetrwanie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2rqg0u

Podziel się opinią

Share
d2rqg0u
d2rqg0u
Więcej tematów