Trwa ładowanie...
d47ohzt
pzpr

TVP INFO nie takie antykomunistyczne? W roli eksperta zaprosili byłego członka PZPR

W TVP INFO dominują zagorzali antykomuniści. Potrafią jednak być wyrozumiali.W ostatnim programie Michała Rachonia w roli eksperta wystąpił dr Lech Kowalski. To nie tylko były żołnierz Ludowego Wojska Polskiego i absolwent Akademii im. Dzierżyńskiego, ale też członek PZPR. I to do 1990 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dr Lech Kowalski w TVP INFO
Dr Lech Kowalski w TVP INFO (TVP Info, Fot: TVP Info)
d47ohzt

Pracownicy Telewizji Polskiej nie przepuszczają okazji, by wypomnieć krytykowi PiS związku z PZPR. Jednak potrafią okazać łaskę. Szczególnie wobec osób, które co prawda były częścią systemu władzy PRL, ale dzisiaj krytykują "postkomunę", "lewactwo" i generalnie przeciwników PiS. W TVP INFO regularnie pojawiają się Jerzy Targalski czy Marek Król.

Grono eksperów TVP INFO z PZPR-owską przeszłością poszerzyło się o kolejnego. To dr Lech Kowalski, który w programie Michała Rachonia występował jako "historyk wojskowości". Przekonywał widzów, że to gen. Stanisław Koziej jest odpowiedzialny za kolejne alarmistyczne wypowiedzi byłych generałów. Dlaczego? Bo Antoni Macierewicz pozbawił go posady w Akademii Sztuki Wojennej (dawniej Akademii Obrony Narodowej).

d47ohzt

Internauci szybko przypomnieli o przeszłości Kowalskiego. Ukończył on Wojskową Akademię Polityczną im. Feliksa Dzierżyńskiego i służył w Ludowym Wojsku Polskim. Dzisiaj taka przeszłość zamyka drogę do jakiegokolwiek awansu w armii kierowanej przez Antoniego Macierewicza. W dodatku Kowalski należał do PZPR, i to aż do 1990 roku. Tak długa obecność w partii jest jednym z ulubionych zarzutów podnoszonych wobec Marcina Święcickiego z PO.

O Kowalskim pisał w styczniu 2010 roku gen. Wojciech Jaruzelski, uzasadniając swoją nieobecność na debacie historycznej na temat filmu "Towarzysz Generał". "Po zmianach ustrojowych dokonał wolty z neoficką pasją" - ocenia Kowalskiego. Przypomina też negatywną opinię, jaką Kowalskiemu wystawił prof. Andrzej Ajnenkiel. Ówczesny przełożony dra Kowalskiego pisał m.in.: "Dotychczasowa postawa ppłk. dr. Lecha Kowalskiego charakteryzuje się brakiem rzetelności badawczej".

d47ohzt

Podziel się opinią

Share

d47ohzt

d47ohzt
Więcej tematów