Trwa ładowanie...
d85cmjg

"Tusk zapisał się do Wehrmachtu". Szokujący tytuł w "Gościu Niedzielnym", w sieci oburzenie. Redakcja przeprasza

"Dziadek z Wehrmachtu", którym Jacek Kurski zaatakował Donalda Tuska, wraca jak bumerang. Szef RE we wpisie na Twitterze skrytykował działania PiS. W odpowiedzi redakcja katolickiego "Gościa Niedzielnego" zamieściła tekst pod tytułem "Tusk zapisał się do Wehrmachtu". Ale po licznych słowach krytyki nagłówek został zmieniony. Teraz redakcja przeprasza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk nie skomentował jeszcze artykułu
Donald Tusk nie skomentował jeszcze artykułu (PAP)
d85cmjg

Donald Tusk kilka dni temu rozpętał burze, kiedy napisał, że polityka PiS jest niepokojąco podobna do strategii Kremla. Przewodniczący Rady Europejskiej przyznał, że czarno widzi przyszłość Polski pod obecnymi rządami.

"Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał Tusk na Twitterze.

Wypowiedź spotkała się z ostrą reakcją polityków rządzącej partii. Premier Beata Szydło nazwała ją "atakiem na Polskę", a Stanisław Karczewski "waleniem głową w mur". Teraz do gry włączył się "Gość Niedzielny".

d85cmjg

"Tusk zapisał się do Wehrmachtu". Bartosz Bartczak ostro o polityku

Redakcja tego katolickiego pisma zamieściła bowiem tekst pod tytułem "Tusk zapisał się do Wehrmachtu". Można w nim przeczytać, że szef RE przyłącza się do nagonki na Polskę. Autor tekstu Bartosz Bartczak pisze między innymi, że Donald Tusk "daje kolejne argumenty za opinią, że liczy się przede wszystkim z interesami Niemiec".

Dowiadujemy się również, że "nagonka na Polskę wygląda tak, jakby pasowała idealnie do niemieckiego PRu". Chodzi oczywiście o odbiór Marszu Niepodległości w Europie. Autor tekstu mocno atakuje Tuska.

Donald Tusk wygwizdany. Zobacz wideo

"Sprzeciw wobec brukselskiej biurokracji nazywa izolacją w UE. Demokratyzację instytucji wewnętrznych nazywa się atakiem na ich niezależność. A próby prowadzenia niezależnej polityki zagranicznej nazywa działaniem na korzyść Putina. Niestety, w tę nagonkę wpisuje się Donald Tusk" - wyjaśnia Bartczak.

d85cmjg

Po publikacji rozpętała się burza. Tytuł został skrytykowany tak mocno, że w końcu redakcja postanowiła go zmienić na lżejszy w odbiorze - "Tusk wpisuje się w nagonkę".

"Gość Niedzielny" pisze, że Tusk zapisał się do Wehrmachtu. Nie będę przeklinał, więc nic więcej nie napiszę" - wyjaśnia Piotr Leski. Z kolei Krzysztof Luft sugeruje, że pismo zapisało się do PiS.

"Gość Niedzielny" przeprasza za obraźliwy tytuł ws. Donalda Tuska

Redakcja pisma przeprosiła za nagłówek artykułu dotyczącego Donald Tuska. Poniżej zamieszczamy wyjaśnienia.

d85cmjg

Oświadczenie redakcji gosc.pl.

Przed południem w poniedziałek na stronie gosc.pl ukazał się komentarz dotyczący wpisu twitterowego Donalda Tuska nt. sytuacji w Polsce. Tekst był opatrzony prowokacyjnym w zamyśle tytułem „Donald Tusk zapisał się do Wehrmahtu”. Po pięciu minutach od opublikowania redakcja zmieniła tytuł, uznając, że jest niestosowny i krzywdzący dla jego bohatera oraz że jego zamieszczenie było błędem.

Ponieważ jednak wersja z pierwotnym tytułem, mimo szybkiej reakcji, została zauważona, uznaliśmy, że sama zmiana to za mało – i należą się jeszcze przeprosiny.

W związku z powyższym – przepraszamy.

d85cmjg

Podziel się opinią

Share

d85cmjg

d85cmjg
Więcej tematów