Trwa ładowanie...
d2t86ld

"Tusk wraca". Okładki tygodników

Dziennikarze tygodnika "Wprost" piszą, że powrót Donalda Tuska do polskiej polityki jest przesądzony. Sugerują też, że to problem dla lidera PO Grzegorza Schetyny. Z kolei reporterzy "Do Rzeczy" prześwietlają działalność Geralda Birgfellnera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk i Grzegorz Schetyna
Donald Tusk i Grzegorz Schetyna (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d2t86ld

W najnowszym numerze tygodnika "Sieci” można przeczytać teksty m.in. o ataku na św. Jana Pawła II, na którego - jak pisze tygodnik - "ma być zrzucona wina za tolerowanie i tuszowanie skandali homoseksualno-pedofilskich w kościele". "Nagonka właśnie ruszyła" - twierdzi dziennikarz Grzegorz Górny. W tygodniku także o powrocie komunistów na tablice z nazwami warszawskich ulic, a także "jak Donald Tusk daje się we znaki Europejczykom".

Sieci sieci
Sieci (sieci, Fot: sieci)

Marek Pyza i Marcin Wikło w artykule "Z nożem w zębach” opisują sposób działania zaangażowanego w sprawę tzw. "taśm Kaczyńskiego” mec. Romana Giertycha. "Roman Giertych – adwokat, polityk i biznesmen w jednym. Kim jest przede wszystkim? Hierarchia bywa różna, w zależności od sytuacji. Wykonując zawód adwokata, robi biznes w polityce. Niby porusza się po jej obrzeżach, ale wciąż jest gotowy wrócić na dobre. I powalczyć o najwyższą stawkę" - piszą.

d2t86ld

Zdaniem dziennikarzy Giertych odgrywa rolę nie tylko pełnomocnika Geralda Birgfellnera, lecz także narratora, "reżysera" sprawy opisywanej przez "Gazetę Wyborczą”. "Oprócz chwalenia się wiedzą o kolejnych wątkach stara się podgrzewać atmosferę" - czytamy. W artykule zacytowano jednego z przedstawicieli warszawskiej palestry, który tak ocenił działania mecenasa: "Od dawna twierdzę, że Roman Giertych jest przede wszystkim politykiem. Jest wręcz politycznym narkomanem. Jako prawnik komercjalizuje swoje nazwisko. Wszystko po to, by do polityki wrócić".

Kim pan jest, panie Birgfellner

Do Rzeczy Do Rzeczy
Do Rzeczy (Do Rzeczy, Fot: do rzeczy)

– Bohater cyklu publikacji "Gazety Wyborczej” Gerald Birgfellner nie jest wielkim deweloperem ani liczącym się graczem na zachodnim rynku. Uważano go za człowieka do "zadań specjalnych”– piszą Wojciech Wybranowski i Andrzej Niewiadowski z Bratysławy w artykule "Austriak we mgle” w tygodniku "Do Rzeczy".

d2t86ld

CZYTAJ TEŻ: Taśmy Kaczyńskiego. Gerald Birgfellner: prezes PiS nakłaniał mnie do wręczenia pieniędzy

– Atakowanie pomniejszych polityków prawicy nie przyniosło efektu. Rzekoma "afera spółki Srebrna” ma więc zniszczyć serce i mózg rządów PiS – Jarosława Kaczyńskiego – pisze z kolei Piotr Gociek w tekście "Cel: Kaczyński”.

– Organizacja irańskiego szczytu nie była Polsce do niczego potrzebna. Jeśli liczyliśmy w zamian choćby na poklepanie po plecach, to niesłusznie – zauważa zaś Rafał A. Ziemkiewicz w tekście "Jaka brzydka katastrofa”.

CZYTAJ TEŻ: Wokół konferencji bliskowschodniej robi się ciekawie. To ważne nie tylko dla Polski

d2t86ld

Tusk wraca

Wprost Wprost
Wprost (Wprost, Fot: Wprost)

"Nowy projekt polityczny Donalda Tuska ma ruszyć tuż po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Mimo to, wysłannicy byłego premiera już zaczęli dyskretny objazd po kraju" - piszą dziennikarze tygodnika "Wprost". Z kolei "Newsweek" dodaje, że "Grzegorz Schetyna bardzo chce pokonać PiS i rządzić, ale obawia się, że Donald Tusk wróci do kraju i to on będzie rozdawał karty".

CZYTAJ TEŻ: Wyszkowski: "Tusk to lider całego postkomunistycznego układu"

d2t86ld

"Platforma Obywatelska nie kładzie na stół żadnej oferty dla kraju" - mówi tygodnikowi "Wprost" Rafał Dutkiewicz, były prezydent Wrocławia.

Z kolei o tym, że Adam Bielan i Michał Kamiński, dwaj politycy, którzy w przeszłości robili PR dla PiS, mogą zetrzeć się w kampanii przed wyborami do europarlamentu, piszą Eliza Olczyk i Joanna Miziołek.

CZYTAJ TEŻ: "Wiosna z białym koniem. Czego przed wyborami powinien wystrzegać się Andrzej Duda"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2t86ld

Podziel się opinią

Share
d2t86ld
d2t86ld
Więcej tematów