Tusk udał się do Brukseli. W sieci krąży zaskakujące zdjęcie premiera
W Brukseli zakończył się pierwszy dzień posiedzenia Rady Europejskiej. W sieci pojawiły się zdjęcia, na których widać Donalda Tuska z przedstawicielami innych państw. Jedna z fotografii wzbudziła szczególne zainteresowanie.
W czwartek w Brukseli zakończył się pierwszy dzień posiedzenia Rady Europejskiej. Unijni przywódcy podjęli decyzję o rozpoczęciu negocjacji akcesyjnych z Bośnią i Hercegowiną i wezwali do natychmiastowego zawieszenia broni w Strefie Gazy.
Tego samego dnia odbył się też pierwszy w historii szczyt poświęcony wyłącznie energetyce jądrowej. Spotkanie, w którym oprócz przywódców krajów UE wzięli też udział przedstawiciele USA, Wielkiej Brytanii, Japonii, Turcji czy Pakistanu jest współorganizowane przez Belgię i Międzynarodową Agencję Energii Atomowej (MAEA). Polskę reprezentował Donald Tusk.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
100 dni rządu. Co z realizacją "100 konkretów"? "Te 100 dni to jest umowne"
W sieci pojawiły się zdjęcia, na których widać szefa polskiego rządu. Kilka z nich może szczególnie zdziwić elektorat KO.
"Tusk w doskonałym humorze i z uśmiechem na ustach powitał się i rozmawiał z Wiktorem Orbanem. Cała sytuacja robi się jeszcze bardziej niespodziewana, kiedy się przypomni niedawne wypowiedzi szefa polskiego rządu nt. premiera Węgier" - zaznacza "Fakt".
Dziennik przypomniał słowa Tuska z 2022 roku. - Orban jest wyjątkowo bezczelnym - bo jawnym i bezwstydnym - sojusznikiem Putina - mówił wówczas lider KO.
- Wydawałoby się, że tacy ludzie jak Viktor Orban powinni stanąć u naszego boku i robić wszytko, by wesprzeć Ukrainę. My znajdziemy sposób w Europie na to, by z Orbanem czy bez Orbana, Europa wspierała Ukrainę, zarówno w integracji Ukrainy z UE, jak teraz doraźnej pomocy w czasie wojny - materialnej, politycznej, militarnej - podkreślał Tusk w styczniu. - Kto po cichu wspiera Putina, ten zdradza Europę, w każdym wymiarze i będzie mu to pamiętane. I nie będzie wybaczone - wskazywał nawiązując do Orbana.
Czytaj więcej:
Źródło: "Fakt"/PAP