Trwa ładowanie...
d4i7xjz

Tusk uczci Święto Niepodległości w Łodzi z Hanną Zdanowską. Będzie gościem Igrzysk Wolności

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk oraz przedstawiciele środowisk naukowych, kulturalnych i politycznych wezmą udział w Igrzyskach Wolności, które odbędą się w dniach 9-11 listopada w Łodzi. Ich tematem przewodnim będzie "Bitwa o historię".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Donald Tusk spędzi 11 listopada w Łodzi
Donald Tusk spędzi 11 listopada w Łodzi (East News)
d4i7xjz

Jak podkreśla prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, impreza ma być alternatywną propozycją uczczenia Święta Niepodległości "w czasie, gdy w Warszawie tak trudno jest porozumieć się, jak ma to święto wyglądać". Jej zdaniem tegoroczna, piąta edycja Igrzysk Wolności będzie "przełomowa".

- W okresie, gdy będziemy świętować stulecie niepodległości Polski, chcemy rozmawiać w Łodzi o współczesnym patriotyzmie, tożsamości państw, które funkcjonują w UE, o przyszłości Polski i UE, wolności i demokracji. Zaprosiliśmy najwybitniejsze umysły - politologów, filozofów, myślicieli i przede wszystkim przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska - powiedziała Zdanowska, dodając, że na wydarzenie zaproszeni są wszyscy, "niezależnie od poglądów i wyznania".

Oprócz Tuska, wśród polityków zaproszonych na Igrzyska Niepodległości zobaczymy m.in. Roberta Biedronia, Bartłomieja Sienkiewicza, Katarzynę Lubnauer oraz Michała Boniego. Swojego udziału jak dotąd nie potwierdził Lech Wałęsa. Ponadto uczestnicy wydarzenia zobaczą również Agnieszkę Holland, Tomasz Lis, Leszka Balcerowicza, Dorotę Masłowską i Natalię Przybysz.

d4i7xjz

Zobacz także: Robert Winnicki o kulisach rozmów z otoczeniem prezydenta

Organizatorem odbywających się w Łodzi po raz piąty Igrzysk Wolności jest Fundacja Liberte! we współpracy z EC1 - Łódź Miasto Kultury.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4i7xjz

Podziel się opinią

Share

d4i7xjz

d4i7xjz
Więcej tematów