Trwa ładowanie...
d34hq7v

Tusk spotkał się z Macronem. "Europa potrzebuje pańskiej energii"

W środę wieczorem nowy prezydent Francji Emanuel Macron podjął w Paryżu szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Politycy wystąpili na krótkim briefingu prasowym, a następnie udali się na wspólną kolację.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tusk spotkał się z Macronem. "Europa potrzebuje pańskiej energii"
(EAST NEWS/AP, Fot: STEPHANE DE SAKUTIN)
d34hq7v

Podczas spotkania z mediami padło wiele słów na temat przyszłości Unii Europejskiej. Macron i Tusk zadeklarowali chęć współpracy i nadzieję na szybką przebudowę Wspólnoty, która potrzebuje nowej i ambitnej polityki.

- Głęboko wierzę w przebudowę Europy. Bardzo liczę na przewodniczącego Tuska i jego przywództwo, by iść dalej z tą przebudową - powiedział Emmanuel Macron.

Następnie głos zabrał Donald Tusk. Przewodniczący Rady Europejskiej w krótkim oświadczeniu przedstawił oczekiwania Unii wobec nowego prezydenta Republiki Francuskiej.

d34hq7v

- Przybyłem z prostym przesłaniem do prezydenta Republiki Francuskiej. Europa potrzebuje pańskiej energii, wyobraźni i odwagi. I kiedy mówię o Europie, to nie myślę o instytucjach ani urzędnikach w Brukseli, ale o milionach Europejczyków, którzy postrzegają pańskie zwycięstwo jako znak nadziei - powiedział Tusk.

Spotkanie z Donaldem Tuskiem miał miejsce dwa dni po wizycie Macrona w Niemczech. W poniedziałek nowy prezydent Francji rozmawiał z Angelą Merkel, na którym obydwoje zobowiązali się do stworzenia tzw. mapy drogowej pozwalającej zreformować UE i strefę euro. Padły również deklaracje gotowości do zmiany traktatów europejskich, jeśli będzie taka konieczność.

d34hq7v

Podziel się opinią

Share

d34hq7v

d34hq7v
Więcej tematów