Trwa ładowanie...
d2fdzb6
Defence24

Tusk powinien się bać? Oni mogą odebrać mu władzę

- Jedynym realnym zagrożeniem dla Tuska jest Ruch Palikota. Jeżeli Tusk przegra wybory za cztery lata, to tylko z nami - zapowiada Janusz Palikot w rozmowie z dziennikiem "Rzeczpospolita".
Share
Tusk powinien się bać? Oni mogą odebrać mu władzę
Źródło: PAP, Fot: Grzegorz Jakubowski
d2fdzb6

Janusz Palikot zdementował medialne spekulacje, że Ruch Palikota jest "zbrojnym ramieniem PO" i zapewnił, że nie będzie koalicji z tą partia. - Przeciwnie, to będzie zażarty bój. Jedyną opozycją, która realnie będzie siekać Tuska, to będzie Ruch Palikota - zadeklarował.

Palikot zdradził także polityczne plany na najbliższe lata. Jak powiedział, zamierza wygrać kolejne wybory z Donaldem Tuskiem. - Jesteśmy jedynym zagrożeniem dla premiera. Jeżeli Tusk przegra wybory za cztery lata, to tylko z nami. Chcę wygrać z Tuskiem. Chciałem go poprzeć tylko na rok czasu, bo sytuacja jest dramatyczna - podkreślił Palikot.

Rozmówca dziennika zaznaczył także, że jego Ruch nie chce ścigać się z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. - To oni zaczęli. My nie jesteśmy ani lewicowi, ani prawicowi. My jesteśmy nowocześni, więc uciekamy od etykietowania. Lewicowość czy prawicowość to dziś wyświechtane formuły - stwierdził polityk.

d2fdzb6

Podziel się opinią

Share
d2fdzb6
d2fdzb6
Więcej tematów