Trwa ładowanie...
d3zrdyg

Tusk: PO startuje w wyborach z PiS

Wiceszef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk powiedział, że w wyborach samorządowych politycznym partnerem PO jest Prawo i Sprawiedliwość. Nie będziemy chcieli narażać porozumienia z PiS na wielopartyjne hydry - dodał.

Share
d3zrdyg

Liderzy: UW Władysław Frasyniuk, Ruchu Społecznego Krzysztof Piesiewicz i SKL-RNP Artur Balazs zaapelowali w niedzielę do Platformy Obywatelskiej i PiS o wspólny start w wyborach samorządowych. W wyborach do sejmików wojewódzkich PO porozumiała się z PiS i to jest dobry, znaczący krok; bardzo byśmy nie chcieli, aby ten dobry krok zamienić w "AWS bis" - powiedział Tusk. Wśród sygnatariuszy tego apelu ja rozpoznaję ludzi, którzy są wyjątkowo skuteczni w rozbijaniu, a nie w łączeniu - dodał wiceszef PO.

Tusk zaznaczył, że kluczowe są bezpośrednie wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Dzięki temu nie trzeba negocjować różnych porozumień między skłóconymi i ambitnymi partiami, tylko można liczyć na poparcie dla dobrych kandydatów - wyjaśnił. Jego zdaniem, w bardzo wielu miastach, to nie partie polityczne, ale lokalne wspólnoty szukają i znajdują dobrych kandydatów. Do tego nie trzeba żadnych wzniosłych apeli - dodał.

Również szef Platformy Maciej Płażyński zapowiedział, że jego partia nie będzie w wyborach do sejmików wojewódzkich tworzyć koalicji wielu partii. Przypomniał, że PO parafowała z PiS porozumienie o wystawieniu wspólnych list kandydatów do sejmików wojewódzkich.

Nie będzie innych koalicji, jeśli chodzi o wybory wojewódzkie, a w poszczególnych powiatach, miastach mogą powstawać różne koalicje - powiedział Płażyński. My jesteśmy otwarci na ludzi, ale w wyborach do sejmików wojewódzkich nie będziemy tworzyć koalicji z wielu partii - zapowiedział. (aka)

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3zrdyg

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zrdyg
d3zrdyg
Więcej tematów