Trwa ładowanie...
dbuj6uu

Tusk będzie urzędował w Sejmie

Premier Donald Tusk, pytany w TVP2 o swoją zapowiedź, że od najbliższego posiedzenia sejmu do końca roku będzie, w czasie obrad sejmu, urzędował w swym gabinecie sejmowym powiedział -Ta idea nie jest jakąś szczególną ekstrawagancją, biorąc pod uwagę to, co dzieje się w normalnych demokracjach (...).

dbuj6uu
dbuj6uu

Mamy do przeprowadzenia kilkadziesiąt ustaw, i to niełatwych - bo niektóre są dość oczywiste, jak cały pakiet ustaw zdrowotnych - ale o niełatwych, to mówię o tych, które dyscyplinują finanse publiczne, które - mówiąc wprost - polegają na tym, że nie wydajemy przez najbliższych kilka lat, szczególne te dwa najbardziej kluczowe lata 2011-2012, nie wydajemy więcej, niż wymaga tego sytuacja finansowa Polski i sytuacja globalna.

To, nie ukrywajmy, szczególnie że mamy wybory samorządowe, a za rok wybory parlamentarne - dla posłów nie jest łatwe zadanie. Naturą polityka w czasie wyborów jest raczej demonstrować gotowość do wydawania, więc wolę być na miejscu i tłumaczyć, jak będzie trzeba dyscyplinować, siedzieć razem z posłami w tym miejscu, kiedy będzie moment podejmowania decyzji.

dbuj6uu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbuj6uu
Więcej tematów