Trwa ładowanie...
dsvu51k

Turysta wszedł na pas drogi granicznej- zapłaci mandat

W pobliżu polsko—rosyjskiej granicy kamery Straży Granicznej zarejestrowały grupę osób. Funkcjonariusze ukarali mandatem karnym niemieckiego turystę, który wszedł na pas drogi granicznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grupa niemieckich turystów w pobliżu granicy polsko-rosyjskiej
Grupa niemieckich turystów w pobliżu granicy polsko-rosyjskiej (http://www.wm.strazgraniczna.pl, Fot: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej)
dsvu51k

W zeszłym tygodniu, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach ukarali mandatem karnym jednego z trzech turystów, zauważonych w pobliżu granicy polsko—rosyjskiej. Okazało się, że dwaj mężczyźni i kobieta w wieku od 20 do 24 lat, to niemieccy turyści. Podróżni chcieli zobaczyć jak wygląda zewnętrzna granica Unii Europejskiej.

Jeden z obcokrajowców nie zważając na tablice informacyjne oraz oznaczenie granicy państwa wszedł na pas drogi granicznej. W związku z tym patrol ukarał mężczyznę mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Przekraczanie granicy państwowej na odcinku polsko-rosyjskim może odbywać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Straż Graniczna apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie wycieczek turystycznych.

dsvu51k

Podziel się opinią

Share
dsvu51k
dsvu51k