Trwa ładowanie...
d1kw4fd

Turcja: zatrzymano siedmiu członków IS, w tym kata tej organizacji

• Przejęto wiele dokumentów
• W ciągu 4 miesięcy do tureckich więzień trafiło 190 domniemanych członków IS
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bojownicy Państwa Islamskiego
Bojownicy Państwa Islamskiego (AFP)
d1kw4fd

Tureckie siły bezpieczeństwa zatrzymały w poniedziałek siedmiu domniemanych członków Państwa Islamskiego (IS), w tym "kata oraz wysokiego przedstawiciela" tej dżihadystycznej organizacji na południowym wschodzie Turcji - podały lokalne media.

Cała siódemka, która niedawno wjechała do Turcji z Syrii, została zatrzymana przed siły antyterrorystyczne policji i siły specjalne w Elazig - podała turecka agencja prasowa Anatolia. Wszyscy zostali umieszczeni w areszcie tymczasowym.

Wśród zatrzymanych jest prawdopodobnie domniemany kat IS, który przeprowadzał egzekucje dla tej organizacji w Syrii.

d1kw4fd

Podczas zatrzymań przejęto wiele dokumentów.

Aresztowanych podejrzewa się o zorganizowanie wielu spotkań w celu rekrutowania nowych członków IS - informuje agencja prasowa Dogan.

Ankara, początkowo niechętna przyłączeniu się do antydżihadystycznej koalicji dowodzonej przez Waszyngton, przystąpiła do niej latem 2015 roku i nasiliła aresztowania w kręgach zwolenników IS. Wcześniej Turcja była oskarżana o sprzyjanie najbardziej radykalnym syryjskim organizacjom rebelianckim.

W ciągu ostatnich czterech miesięcy do tureckich więzień trafiło 190 domniemanych członków IS - wynika z bilansu agencji Anatolia.

d1kw4fd

Podziel się opinią

Share
d1kw4fd
d1kw4fd
Więcej tematów