Trwa ładowanie...
da5s0cj
turcja

Turcja: wypadek autokaru z polskimi turystami. 12 osób rannych

Według tureckich portali internetowych autokar zderzył się z ciężarówką na drodze z Alanyi na lotnisko. 11 turystów i kierowca autokaru zostali ranni. Nie żyje jedna osoba.

Share
da5s0cj

Do wypadku doszło w środę rano. Grupa polskich turystów jechała na lotnisko w Antalyi w Turcji, rannych jest kilku Polaków. Jak podał portal birsenhaber.com, w wypadku autobusu rejsowego, którym jechali turyści, zginął 17-letni pomocnik kierowcy.

- Wskutek wypadku rannych jest kilku obywateli RP, którym zapewniono stosowną pomoc medyczną. Część osób opuściła już szpitale i jeszcze dziś powróci do Polski, a 7 osób pozostanie w szpitalu na dwudziestoczterogodzinnej obserwacji. W wypadku nie zginęli obywatele RP - podało MSZ.

Po otrzymaniu zawiadomienia, na miejsce wysłano ekipy ratownicze, przy pomocy których przewieziono rannych do miejscowych szpitali. Policja zaś częściowo zamknęła dla ruchu drogę Antalya-Alanya, na której miał miejsce wypadek. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ciało zmarłego na miejscu tureckiego stażysty Fazli Cama zostało przetransportowane do kostnicy.

da5s0cj

Jak podaje hurriyet.com.tr, po wypadku polscy turyści i kierowca autokaru trafili do szpitali w miejscowościach Manavgat i Alanya. Kierowca ciężarówki został aresztowany przez turecką żandarmierię.

MSZ poinformowało, że "konsul RP w Ankarze na bieżąco monitoruje sytuację i pozostaje w stałym kontakcie lokalnymi służbami oraz rezydentami biura podróży".

Po usunięciu autobusu oraz TIR-a droga Antalya-Alanya została ponownie otworzona dla ruchu. Wiadomo też, iż kierowca ciężarówki Huseyin A. został już zatrzymany przez żandarmów.

da5s0cj

Podziel się opinią

Share
da5s0cj
da5s0cj
Więcej tematów