WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Turcja: ponton z migrantami zderzył się z promem, co najmniej 13 ofiar

Co najmniej 13 migrantów zginęło, kiedy ich ponton zderzył się z promem u wybrzeży Turcji - poinformowała turecka straż przybrzeżna. Do wypadku doszło w pobliżu tureckiego portu Canakkale. Migranci płynęli na grecką wyspę Lesbos.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Turcja: ponton z migrantami zderzył się z promem, co najmniej 13 ofiar
(AFP, Fot: ANGELOS TZORTZINIS)
WP

Według tureckiej agencji prasowej DHA wśród ofiar śmiertelnych jest czworo dzieci; uratowano 20 osób.

Równocześnie grecka straż przybrzeżna poszukuje 27 ludzi, uznanych za zaginionych, gdy łódź z migrantami zatonęła w nocy z soboty na niedzielę w pobliżu Lesbos.

Na wyspę Lesbos, codziennie przybywają dziesiątki łodzi wypełnionych nielegalnymi imigrantami. Dla wielu tysięcy ludzi, uciekających przed konfliktami i biedą z Bliskiego Wschodu i Afryki, ta położona w pobliżu wybrzeży Turcji wyspa jest jednym z pierwszych etapów podróży do Europy.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP