Trwa ładowanie...
d22vslv
d22vslv

Turcja pomostem między Wschodem i Zachodem

Jan Paweł II podkreślił w piątek znaczenie dialogu świata chrześcijańskiego i islamu. Powiedział, że jest zaniepokojony wzrastającym napięciem pomiędzy wyznawcami różnych religii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d22vslv

Papież podkreślił, że ostatnie wydarzenia, kiedy nowe konflikty nakładają się na inne, wcześniejsze, wskazują jasno na konieczność nasilenia współpracy dla dobra całej wspólnoty międzynarodowej.

Przyjmując listy uwierzytelniające od nowego ambasadora Turcji przy Stolicy Apostolskiej, pani Filiz Dincmen, Jan Paweł II mówił ze szczególnym naciskiem o roli Turcji jako pomostu między muzułmańskim wschodem a chrześcijańskim zachodem.

Papież podkreślił, że Turcja jest przykładem świeckiego państwa otwartego na wartości transcendentalne. Dla świeckiego państwa wyzwaniem jest prawdziwe otwarcie się na transcendencję: to znaczy opieranie się na wizji osoby ludzkiej stworzonej na obraz Boga i posiadającej wobec tego niezbywalne i uniwersalne prawa - stwierdził Jan Paweł II. Dodał, że najbardziej podstawowe z tych praw to prawo do wolności religijnej.

Watykan utrzymuje stosunki dyplomatyczne na szczeblu amabasadorów ze 172 krajami. (aka)

d22vslv

Podziel się opinią

Share

d22vslv

d22vslv
Więcej tematów