Trwa ładowanie...

Tunezja uderza w dżihadystów. Zatrzymano 100 osób

Tunezyjskie służby bezpieczeństwa w ciągu ostatnich trzech dni zatrzymały około 100 osób podejrzanych o działalność terrorystyczną - poinformowały władze w Tunisie. Ich zdaniem część z aresztowanych planowała zamachy terrorystyczne w kraju.
Share
Bojownik Państwa Islamskiego
Bojownik Państwa IslamskiegoŹródło: Fotolia, Fot: Oleg Zabielin
d25kdxv

- W ostatnich trzech dniach udaremniliśmy kilka operacji terrorystycznych i zatrzymaliśmy około 100 dżihadystów - poinformował rzecznik MSW Tunezji Mohamed Ali Arui.

Podkreślił, że aresztowani działali w ramach zorganizowanej grupy, która inspirowana była akcjami dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS). Tunezyjskie MSW opublikowało także nagranie wideo, na którym widać m.in. instrukcje pomagające w przygotowywaniu ładunków wybuchowych oraz zdjęcia przywódcy IS, Abu Bakra al-Bagdadiego.

Agencja Reutera zwraca uwagę, że duży odsetek rekrutów w szeregach dżihadystów IS pochodzi właśnie z Tunezji. Szacuje się, że w Syrii i Iraku walczy około 3 tys. obywateli tego kraju. Władze w Tunisie mają informacje, że kilkuset bojowników wróciło już do kraju i mogą oni stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego.

d25kdxv

Od rewolucji z 2011 roku rząd Tunezji zaostrzył działania wymierzone w ekstremistów.

Zobacz również: Tak Państwo Islamskie wykorzystuje dzieci

d25kdxv

Podziel się opinią

Share
d25kdxv
d25kdxv
Więcej tematów