Trwa ładowanie...

Trzęsienie ziemi w Azji Południowej - 9 zabitych, ok. 200 rannych

• Silne trzęsienie ziemi w Azji Południowej
• Zginęło co najmniej dziewięć osób, prawie 200 zostało rannych
• Wstrząsy miały siłę 6,8 w skali Richtera
• Ich ognisko znajdowało się na głębokości 57 km ok. 30 km na zachód od miasta Imphal w Indiach

Share
Trzęsienie ziemi w Azji Południowej - 9 zabitych, ok. 200 rannych
Źródło: AFP
d1f2wse

Silne trzęsienie ziemi nawiedziło w poniedziałek przed świtem Azję Południową. Co najmniej dziewięć osób zginęło, w tym sześć w północno-wschodnim regionie Indii, a prawie 200 zostało rannych.

Akcję poszukiwania uwięzionych w gruzowiskach utrudniają przerwy w dostawach prądu i usługach telekomunikacyjnych.

d1f2wse

Amerykański ośrodek geologiczny podał, że ognisko wstrząsów o sile 6,8 w skali Richtera znajdowało się na głębokości 57 km ok. 30 km na zachód od miasta Imphal, stolicy indyjskiego stanu Manipur, sąsiadującego z Birmą.

Trzęsienie zastało ludzi we śnie. W liczącym 270 tys. mieszkańców Imphalu zawaliły się dachy i klatki schodowe wielu budynków.

Ratownicy próbują odnaleźć robotników budowlanych prawdopodobnie zasypanych na miejscu powstającego budynku. Nie wiadomo, ilu ludzi mogło znaleźć się pod gruzami.

Część mieszkańców krytykuje zbyt wolną - ich zdaniem - reakcję władz. Zwracają uwagę, że wprawdzie do akcji poszukiwawczej w gruzowiskach przystąpili żołnierze, ale brakuje im ciężkiego sprzętu.

d1f2wse

Wstrząsy były także odczuwalne w oddalonym o ponad 1,1 tys. kilometrów Rangunie w Birmie. Przedstawiciele służb meteorologicznych w stolicy Naypyidaw poinformowali, że nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych czy zniszczeniach po birmańskiej stronie granicy.

Według mediów w Bangladeszu trzy osoby zmarły z powodu ataków serca; policja twierdzi, że rannych jest co najmniej 90.

d1f2wse

Podziel się opinią

Share
d1f2wse
d1f2wse
Więcej tematów