Trwa ładowanie...

Trzecia kadencja PiS? Adam Bielan: To możliwe

Wiceprezes Porozumienia Adam Bielan ogłosił, że rozmowy w Zjednoczonej Prawicy trwają, a Jarosław Gowin może wrócić do rządu. Tak samo możliwa jest jego zdaniem trzecia kadencja PiS-u. - To byłaby kadencja historyczna - stwierdził polityk w RMF FM.
Share
Adam Bielan mówił w RMF FM o rekonstrukcji rządu. Powrót Gowina ocenił jako "prawopodobny"
Adam Bielan mówił w RMF FM o rekonstrukcji rządu. Powrót Gowina ocenił jako "prawopodobny"Źródło: Getty Images
d1borqt

Adam Bielan był gościem Krzysztofa Ziemca w RMF FM. Wiceprezes Porozumienia opowiadał nie tylko o planach na najbliższe tygodnie, ale też o tych znacznie dalszych, jak kolejne wybory parlamentarne. - Mówienie o zaniechaniach przez osiem lat rządów PO-PSL z całą pewnością w roku 2023 nie będzie działało. Będziemy musieli się chwalić przede wszystkim tym, co udało nam się dokonać - ocenił Bielan.

Poza tym jego zdaniem kolejna kadencja PiS-u jest możliwa. Stwierdził, że wierzy w wygraną i byłaby to "kadencja historyczna". Podczas rozmowy Bielan mówił także o ostatnich negocjacjach w obozie Zjednoczonej Prawicy. - To są normalne rozmowy, które mamy na początku nowego sezonu politycznego i po czwórboju wyborczym. Musimy umówić się na szczegółowy plan działania, na to które zmiany będą traktowane bardziej priorytetowo - powiedział Bielan.

W siedzibie PiS spotkali się liderzy Zjednoczonej Prawicy, a tematem zaciętej dyskusji była redukcja liczby ministerstw. Koalicjanci PiS mogliby stracić po jednym resorcie, którymi obecnie rządzą politycy Solidarnej Polski i Porozumienia. - Gdyby rząd pozostał w niezmienionym składzie 20-21 resortów, nie sądzę, żeby proporcje podziału resortów się zmieniły - stwierdził Bielan. - Ale wiemy, że są plany zmniejszenia liczby resortów do 12, to wówczas wszyscy proporcjonalnie na tym stracą, ale myślę, że w sensie odpowiedzialności za poszczególne resorty niewiele się zmieni - dodał.

d1borqt

Podkreślił również, że negocjacji nie należy prowadzić w mediach, ponieważ może to wywołać wrażenie "kłótni o stołki". Nie potwierdził pogłosek o tym, że Jarosław Gowin wróci do rządu, jednak ocenił taki scenariusz jako "bardzo prawdopodobny".

Zobacz też: Rekonstrukcja rządu. "Nie pakuję walizek"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1borqt

Podziel się opinią

Share
d1borqt
d1borqt
Więcej tematów