Trwa ładowanie...
d13uoa0

Trzeci atak w Londynie? Zdarzenie niedaleko siedziby Secret Intelligence Service MI6

Sky News informuje o trzecim "incydencie" w Londynie, na Vauxhall - znajdującym się niedaleko siedziby Secret Intelligence Service MI6. Około godz. 1:40 czasu polskiego brytyjska policja zdementowała tę informację jako niezwiązaną z dwoma poprzednimi atakami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzeci atak w Londynie? Zdarzenie niedaleko siedziby Secret Intelligence Service MI6
(sky news, Fot: Zamach terrorystyczny)
d13uoa0

Świadkowie informują, że w okolice London Bridge bardzo szybko przybyły uzbrojone jednostki policji. Informacje o interwencji potwierdza komenda główna londyńskiej policji.

Według niepotwierdzonych informacji, świadkowie słyszeli również strzały - które mogły być oddane przez policję - oraz widzieli co najmniej jedną osobę z nożem; wiele osób jest rannych.

Dailymail informuje, że ciężarówka uderzyła w grupę 20 osób. Oprócz tego wiadomo o siedmiu osobach zranionych nożem. Według zeznań świadków w ataku na London Bridge uczestniczyło trzech zamachowców.

d13uoa0

Niedaleko Borough Market miało dojść do serii ataków z użyciem noża.

Jak zaznaczono, uzbrojeni funkcjonariusze są na miejscu i oddali strzały w kierunku uciekających podejrzanych. Według BBC, służby próbują ująć trzech sprawców.

Na kanałach policji metropolitalnej w mediach społecznościowych podano także informację o tym, jak zachować się w sytuacji ataku terrorystycznego.

O godzinie 1 w nocy angielskie media poinformowały o trzecim zdarzeniu - w Vauxhall. Jednak około godz. 1:40 czasu polskiego brytyjska policja zdementowała tę informację jako niezwiązaną z dwoma poprzednimi atakami.

Kancelaria premier Theresy May poinformowała, że szefowa rządu jest na bieżąco informowana o wydarzeniach w Londynie.

Na czwartek 8 czerwca zaplanowane są wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii.

Wcześniej w marcu br. w zamachu terrorystycznym na Westminster Bridge w Londynie zginęło sześć osób, a 49 zostało rannych.

d13uoa0

Podziel się opinią

Share
d13uoa0
d13uoa0
Więcej tematów