Trwa ładowanie...
dgbi73c

Trzech nastolatków przetrwało 50 dni na Pacyfiku

Trzech zaginionych nastolatków, których od ponad 50 dni uznawano za zaginionych, odnalazł na Pacyfiku nowozelandzki statek rybacki - poinformowało miejscowe radio.

dgbi73c
dgbi73c

Całą trójkę wzięto na pokład w rejonie na północ od Fidżi. Chłopcy wypłynęli z należących do Nowej Zelandii wysp Tokelau 5 października i od tamtej pory słuch po nich zaginął. Bezskutecznie poszukiwała ich m.in. nowozelandzka straż przybrzeżna.

Łódź nastolatków musiała przedryfować setki kilometrów zanim w środę dostrzegł ją statek rybacki "San Nikunau". Chłopcy są w dobrej kondycji, choć odżywiali się tylko mewami, które łapali i zjadali na surowo.

- Pomimo tego co przeszli są w całkiem dobrym stanie - zrelacjonował w rozmowie telefonicznej jeden z rybaków. - Byli trochę poparzeni przez słońce, ale potrzebowali jedynie niewielkiej pierwszej pomocy: posmarowania maścią na poparzenia.

Cała trójka przypłynie w piątek do stolicy Fidżi, miasta Suva. Rodziny nastolatków sądziły już, że wszyscy utonęli - za chłopców odprawiono mszę żałobną.

dgbi73c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dgbi73c
Więcej tematów