Trwa ładowanie...

Trwa ustalanie szczegółów pogrzebu Jana Olszewskiego. "Pełen ceremoniał"

- Pogrzeb Jana Olszewskiego będzie miał charakter państwowy (...). Jesteśmy w tej chwili w kontakcie z rodziną i ustalamy szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebowych - powiedział w rozmowie z PAP Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Share
Trwa ustalanie szczegółów pogrzebu Jana Olszewskiego. "Pełen ceremoniał"
Źródło: PAP, Fot: Ireneusz Radkiewicz
d2jbn6p

W trakcie rozmów urzędników i rodziny zmarłego Jana Olszewskiego ustalono, że pogrzeb odbędzie się z "pełnym ceremoniałem".

O śmierci Jana Olszewskiego poinformowano w piątek. Były premier odszedł 7 lutego 2019 r. - To był dla mnie człowiek symbol. Traktowałem go jak człowieka niepodległościowej lewicy, a nie prawicy - powiedział w rozmowie z WP Kazimierz Marcinkiewicz.

d2jbn6p

"Polska poniosła wielką stratę. Odszedł Jan Olszewski człowiek wybitny, zasłużony dla niepodległości, jeden z liderów obozu patriotycznego. Niech spoczywa w pokoju. Wyrazy współczucia dla Rodziny i najbliższych" - zacytowała słowa Jarosława Kaczyńskiego rzeczniczka PiS, Beata Mazurek.

Olszewski w 2011 r. doznał udaru mózgu. Od tej pory zmagał się z coraz poważniejszymi problemami zdrowotnymi. Mimo to do końca życia był aktywny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2jbn6p

Podziel się opinią

Share
d2jbn6p
d2jbn6p
Więcej tematów