Trwa ładowanie...
d4lw3ua

Trump: spotkanie z Xi Jinpingiem będzie bardzo trudne

Donald Trump uważa, że jego pierwsze spotkanie z prezydentem Chin Xi Jinpingiem będzie bardzo trudne. "Nie można dłużej mięć tak ogromnego deficytu handlowego" - napisał w czwartek wieczorem czasu lokalnego prezydent USA na Twitterze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trump: spotkanie z Xi Jinpingiem będzie bardzo trudne
(PAP/EPA)
d4lw3ua

- Donald Trump uważa, że jego pierwsze spotkanie z prezydentem Chin Xi Jinpingiem będzie bardzo trudne. "Nie można dłużej mięć tak ogromnego deficytu handlowego" - napisał w czwartek wieczorem czasu lokalnego prezydent USA na Twitterze.

Wcześniej Biały Dom poinformował, że obaj przywódcy spotkają się w przyszłym tygodniu na Florydzie. Trump w dniach 6-7 kwietnia będzie gościł Xi w swojej prywatnej rezydencji w Mar-a-Lago.

Podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi Donald Trump wielokrotnie obwiniał m.in. Chiny o deficyt handlowy Stanów Zjednoczonych i utratę miejsc pracy, ze względu na przenoszenie produkcji za granicę. Zapowiadał, że jako prezydent zamierza odwrócić ten trend.

d4lw3ua

USA i Chiny to dwie największe gospodarki świata.

Agencja Reutera podkreśla, że spotkanie prezydentów Chin i USA to długo wyczekiwane wydarzenie także w związku z napięciami między tymi państwami dotyczącymi m.in. Korei Północnej, spornego obszaru Morza Południowochińskiego i Tajwanu.

W połowie marca sekretarz stanu USA Rex Tillerson w czasie wizyty w Pekinie mówił, że Trump przykłada "bardzo dużą wagę" do kontaktów z prezydentem Chin, by kształtować współpracę. Agencje zauważały wówczas, że serdeczny, jak się wydawało, ton Tillersona podczas wizyty w Chinach kontrastował z ostrymi wypowiedziami Trumpa z kampanii przed wyborami prezydenckimi na temat konkurencji ze strony Chin.

d4lw3ua

Podziel się opinią

Share
d4lw3ua
d4lw3ua
Więcej tematów