Trwa ładowanie...
dckr1ef

Trump nie wyklucza spotkania z Kimem. "Spotkanie nie jest oznaką słabości"

Donald Trump przyznał, że byłby gotów porozmawiać z przywódcą Korei Płn., ale z politycznego punktu widzenia jest na to "zdecydowanie za wcześnie". Jednocześnie zaznaczył, że wobec rosnącej agresji Korei "wszystkie scenariusze są możliwe".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trump zmienia zdanie ws. Kima
Trump zmienia zdanie ws. Kima (East News, Fot: Associated Press)
dckr1ef

W rozmowie z amerykańskim programem telewizyjnym mówiąc o Korei Płn. stwierdził, że cieszyłby się z jakiejkolwiek rozmowy z kimkolwiek".

Zapytany, czy "kiedykolwiek rozważałby zasiadanie z dyktatorem", Trump powiedział, że "z pewnością będzie na to otwarty".

- Myślę, że usiadłbym z kimkolwiek. Nie sądzę, żeby to była słabość lub siła. Uważam, że rozmowa z kimś nie jest złą rzeczą - powiedział Trump.

dckr1ef

Komentarz pojawił się po wcześniejszych uwagach Trumpa, który groził "całkowitym zniszczeniem" Korei Północnej. W zeszłym miesiącu Trump upominał sekretarza stanu USA Rexa Tillersona za próbę negocjacji z Pjongjangiem.

"Powiedziałem Rexowi Tillersonowi, naszemu wspaniałemu sekretarzowi stanu, że marnuje czas, próbując negocjować z tym 'Little Rocket Manem' (przywódcy Korei Płn. Kim Dzong Unem - red.). Zrobimy, co trzeba" - pisał Trump.

*Zobacz też: Historia programu nuklearnego Korei Płn. *

Trump w Japonii

Trump przebywa obecnie w Japonii z pierwszą wizytą jako prezydent USA. W tym czasie premier tego kraju podkreślił podczas spotkania z amerykańskim liderem, że stoi za nim murem. Shinzo Abe stwierdził, że "Japonia popiera stanowisko USA, które dopuszcza użycie wszelkich metod, by zmusić Koreę Północną do zaprzestania zbrojeń". - Popieramy stanowisko pana Trumpa, zgodnie z którym wszystkie opcje są na stole - powiedział po rozmowie z Trumpem.

Źródło: CNN News, Telegraph

dckr1ef

Podziel się opinią

Share
dckr1ef
dckr1ef
Więcej tematów