Trwa ładowanie...
d2kffe0

Trump nie wpuści karawany imigrantów. Zezwolił na użycie "śmiercionośnej siły"

Donald Trump zezwolił wojsku na użycie "śmiercionośnej siły" wobec dużej grupy imigrantów, która zbliża się do południowej granicy USA. Pozwolenie nie dotyczy jedynie dzieci, które bez opieki dorosłych usiłują dostać się do USA.
Share
Donald Trump mocno zaostrzył politykę migracyjną w USA
Donald Trump mocno zaostrzył politykę migracyjną w USAŹródło: East News, Fot: Associated Press
d2kffe0

9 listopada prezydent Stanów Zjednoczonych wydał rozporządzenie, które na 90 dni uniemożliwia migrantom przekroczenie południowej granicy USA, aby ubiegać się o azyl. Zezwolenie na użycie siły jest kolejnym elementem zaostrzenia polityki migracyjnej przez Waszyngton.

Trump nazwał karawanę imigrantów, którzy zmierzają z krajów Ameryki Środkowej "inwazją". Prezydent USA wyraził również nieufność wobec ciągnących do jego kraju przybyszy. - W wielu przypadkach nie mamy pojęcia, kim są. Wielu z nich nie jest dobrymi ludźmi - tłumaczył.

Na granicę z Meksykiem skierowano 6 tys. żołnierzy, którzy mają pomóc w jej uszczelnieniu. Trump wielokrotnie zapowiadał również budowę wielkiego muru na południu USA. Umocnienia na granicy amerykańsko-meksykańskiej stanowiły jedną z koronnych obietnic Trumpa z kampanii wyborczej w 2016 roku.

d2kffe0

Źródło: Reuters/CNN

Zobacz także: Słowa upokarzające Beatę Szydło. Michał Kamiński: najważniejsze są dla niej kryteria materialne

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kffe0

Podziel się opinią

Share
d2kffe0
d2kffe0
Więcej tematów