Trwa ładowanie...

Trump: nie mogę uwierzyć, że sędzia naraża nas na takie niebezpieczeństwo

Amerykański prezydent znów zabiera głos na Twitterze w sprawie zablokowanych przez sąd jego rozporządzeń wykonawczych o ograniczeniu imigracji. "Po prostu nie mogę uwierzyć w to, że sędzia jest zdolny narażać nasz kraj na takie niebezpieczeństwo. Jeśli coś się stanie, wińcie jego i system sądownictwa. Ludzie wciąż napływają. To źle!"- napisał Donald Trump.

Share
Trump: nie mogę uwierzyć, że sędzia naraża nas na takie niebezpieczeństwo
Źródło: AFP, Fot: NICHOLAS KAMM
d3okbqg

Donald Trump napisałe też, że nakazał Departamentowi Bezpieczeństwa Krajowego sprawdzanie "bardzo dokładnie" ludzi przybywających do USA. "Sądy sprawiają, że te działania są utrudnione!".

Dekret prezydenta Donalda Trumpa dotyczący imigrantów nadal nie obowiązuje. Rozpatrując skargę Departamentu Sprawiedliwości na decyzję sędziego federalnego z Seattle sąd apelacyjny odmówił natychmiastowego przywrócenia rozporządzenia. Departamentowi Sprawiedliwości sędziowie dali czas do jutra na odpowiedź.

d3okbqg

Przed tygodniem nowy prezydent USA podpisał dekret wstrzymujący na 120 dni program przyjmowania uchodźców oraz na 90 dni wszelką imigrację z Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii i Jemenu. Prawnicy reprezentujący niektórych obcokrajowców oraz organizacje broniące praw obywatelskich zaskarżyły zakaz do sądów. Sędzia federalny z Seattle James Robart uznał, że wątpliwości co do legalności dekretu uzasadniają jego wstrzymanie. Prezydent Donald Trump wyraził oburzenie decyzją Jamesa Robarta, określając ją mianem absurdalnej, a jego samego nazwał "tak zwanym sędzią".

Przedwczoraj Departament Bezpieczeństwa Krajowego poinformował, że zawiesza wszelkie działania wynikające z dekretu Donalda Trumpa i powraca do standardowych procedur. Jednocześnie departament stanu poinformował o przywróceniu 60 tysięcy wiz odebranych obcokrajowcom na mocy rozporządzenia prezydenta. Z kolei departament sprawiedliwości złożył formalną apelację. Urząd chciał przywrócenia obowiązywania dekretu tak szybko, jak to możliwe i właśnie ten wniosek sąd apelacyjny odrzucił.

Zobacz także: Protest na lotnisku w Los Angeles przeciwko "dekretowi Trumpa"!

d3okbqg

Podziel się opinią

Share
d3okbqg
d3okbqg
Więcej tematów