Trump nie ma już złudzeń? "Putin chce iść na całość i po prostu dalej zabijać ludzi"
- Wygląda na to, że Putin chce iść na całość i po prostu dalej zabijać ludzi - powiedział Donald Trump na pokładzie Air Force One. Amerykański prezydent przekazał ponadto, że USA nie wykluczają wznowienia dostaw pocisków do systemu Patriot do Ukrainy.
Donald Trump odpowiedział na pytania dziennikarzy na pokładzie Air Force One, którym udał się w drogę na Florydę do Mar-a-Lago. Amerykański prezydent został zapytany m.in. o rozmowę z Wołodymyrem Zełenskim. - Mieliśmy dobrą rozmową. Rozmawialiśmy o różnych rzeczach. To była strategiczna rozmowa. Pomagaliśmy im i dalej będziemy pomagać - powiedział.
"Putin chce iść na całość"
Trump skomentował także rozmowę z Władimirem Putinem. - Sytuacja jest trudna. Zobaczymy, co się wydarzy. Mówiłem wam już, że nie jestem zadowolony z rozmowy z Putinem. Wygląda na to, że Putin chce iść na całość i po prostu dalej zabijać ludzi. Nie dobrze. Nie byłem zadowolony - powiedział.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Generał Pacek nie ma złudzeń. "Bardzo niebezpieczne dla Polski"
Amerykański przywódca został zapytany także o dostawy do Ukrainy. Jak informowały ostatnio media pociski, które miały trafić do Kijowa, były już nawet w Polsce. Dostawy zostały jednak wstrzymane w ostatniej chwili.
- Ukraina potrzebuje rakiet Patriot do obrony. Są ciężko atakowali. Nie chcę patrzeć, jak giną ludzie - wskazał Trump. - Być może je wyślemy. Rozważamy tę kwestię - dodał.