Trwa ładowanie...

Trump chce dozbroić nauczycieli. Jeden z nich barykaduje się w klasie z uczniami

Policja z Dalton informuje, że zatrzymała nauczyciela, który uzbrojony zabarykadował się w klasie. Według pierwszych informacji wszyscy uczniowie są cali.

Share
Trump chce dozbroić nauczycieli. Jeden z nich barykaduje się w klasie z uczniami
Źródło: Twitter
d27eell

Władze szkoły w Dalton dostały informację, że jeden z nauczycieli odmówił wypuszczenia uczniów z klasy i zabarykadował się w środku. Według relacji padł przynajmniej jeden strzał. Pedagog został już zatrzymany - informuje timesfreepress.com.

Policjanci zwiększyli swoją obecność w liceum po tym, jak znaleziono notatkę informującą o zagrożeniu. Obecnie sytuacja jest już zażegnana. Żaden z uczniów nie został ranny. Młodzież została przetransportowana w bezpieczne miejsce i może spotkać się ze swoimi rodzicami.

- Moja siostra zadzwoniła do nas oszołomiona, ponieważ dostała telefon od szkoły o tym, że budynek został zamknięty, a w środku miała miejsce strzelanina - mówi Summer Thomas, który mieszka w okolicy.

Zobacz także: "Dajcie im więcej broni, przestaną strzelać"

- Moje serce wciąż bije, a ja siedzę i trzęsę się na samą myśl o tym. To po prostu absolutne szaleństwo - mówi jedna z uczestniczek wydarzeń.

Incydent w Dalton miał miejsce ponad dwa tygodnie po masakrze na Florydzie, w której zginęło 17 studentów. To zapoczątkowało debatę w Stanach, na temat kontroli broni w USA. Prezydent Donald Trump zasugerował wtedy dozbrojenie nauczycieli, aby uniknąć podobnych masakr w przyszłości.

Źródło: timesfreepress.com

d27eell

Podziel się opinią

Share
d27eell
d27eell
Więcej tematów