Trwa ładowanie...

Trudne warunki na szlakach w Beskidach

Po weekendowych opadach śniegu w Beskidach, na szlakach zrobiło się wyjątkowo niebezpiecznie. Duże oblodzenie i zmieniające się warunki pogodowy mocno utrudniają piesze wędrówki.

Share
Trudne warunki na szlakach w Beskidach
Źródło: WP, Fot: Robert Kulig
d1hzuuv

- Wychodząc w góry trzeba mieć na uwadze zmieniające się warunki. Na dole jest wiosna i ciepło, ale o góry jest jednolita pokrywa śnieżna, nieprzetarte szlaki i naprawdę trudne warunki. Dlatego trzeba być bardzo ostrożnym - mówi Wirtualnej Polsce ratownik beskidzkiego GOPR-u Tomasz Górny.

Dodatkowo, na Babiej Górze zagrożenie lawinowe występuje na bardzo stromych stokach w miejscach, gdzie zostały odłożone większe ilości śniegu (zagłębienia terenowe, żleby, miejsca poniżej przełamań terenu oraz poniżej grzbietu).

d1hzuuv

- Ze względu na zmienne kierunki wiatrów odłożonych depozytów można się spodziewać na różnych wystawach - należy zwracać uwagę na specyfikę lokalną - z przewagą wystawy północnej i północno-wschodniej. Na znacznej części obszaru pokrywa stabilizowana przez nieprzykrytą roślinność i kamienie – informuje GOPR.

Z powodu trudnych warunków, ratownicy apelują o ostrożność podczas pieszych wędrówek i dostosowanie do panujących warunków - nie tylko u podnóża gór, ale również na ich szczytach.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

d1hzuuv

Podziel się opinią

Share
d1hzuuv
d1hzuuv
Więcej tematów