Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Kraków
Wideo
Najnowsze

Tropieni terroryści uciekli do Francji? Hiszpanie ostrzegają

Hiszpańska policja przekazała francuskim siłom bezpieczeństwa informację o samochodzie osobowo-dostawczym Renault Kangoo, który został wypożyczony przez sprawców ataków terrorystycznych w Katalonii i mógł przekroczyć hiszpańsko-francuską granicę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na ulicach Barcelony wzmożone patrole policji
Na ulicach Barcelony wzmożone patrole policji (PAP)

Poinformował o tym chcący zachować anonimowość przedstawiciel francuskich sił bezpieczeństwa. Dodał on, że białe auto zostało wypożyczone w czwartek w Hiszpanii. Francuska policja prowadzi poszukiwania tego samochodu na terenie całego kraju.

Francuska policja otrzymała też informacje z Hiszpanii na temat czterech podejrzanych w związku z zamachem, którzy są na wolności.

Jak podał wcześniej kataloński dziennik "El Periodico", hiszpańska policja rozpowszechniła dokument z nazwiskami czterech poszukiwanych członków siatki dżihadystycznej zamieszanej w czwartkowy zamach. Wśród poszukiwanych jest rzekomy sprawca masakry na barcelońskiej promenadzie Las Ramblas, 17-letni Mussa Ukabir. Pozostali to: 18-letni Said Aallaa, 24-letni Mohamed Hjczami i 22-letni Junes Abujakubm. Wszyscy są Marokańczykami. Trzech z poszukiwanych mieszka w 10-tysięcznej miejscowości Ripoll, gdzie w związku z atakami zatrzymano już trzy osoby.

Według "El Periodico" Mussa Ukabir został zidentyfikowany jako jeden z terrorystów zabitych nad ranem w piątek w nadmorskim Cambrils.

W związku z atakami w Katalonii szef MSW Francji Gerard Collomb ogłosił wzmocnienie środków bezpieczeństwa na granicy francusko-hiszpańskiej, a francuska żandarmeria zakomunikowała na Twitterze, że zacieśnia współpracę z hiszpańskimi siłami bezpieczeństwa.

W czwartek po południu kierowca furgonetki wjechał w tłum na promenadzie Las Ramblas w centrum Barcelony, zabijając co najmniej 13 osób i raniąc około 130 osób. W piątek nad ranem w Cambrils nad Morzem Śródziemnym napastnicy wjechali samochodem w grupę ludzi, raniąc siedem osób. Jedna z nich zmarła w szpitalu. Wszyscy napastnicy zostali zastrzeleni przez policję.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów