Trwa ładowanie...

Szef "Solidarności" Piotr Duda drwi z TSUE

Piotr Duda odniósł się do nałożonej przez TSUE kary dla Polski za funkcjonowanie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Szef "S" stwierdził, że kara jest nieważna. "Przypominam, że jednoosobowo w trybie zabezpieczającym 22 października zawiesiłem jego działalność" - powiedział.

Piotr Duda Piotr Duda Źródło: PAP, fot: Mateusz Marek
d19vjgj
d19vjgj

Szef "Solidarności" skomentował wczorajszą decyzję TSUE o nałożeniu na Polskę kary miliona euro dziennie w związku z dalszym działaniem Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

"Trybunał NIE-Sprawiedliwości Unii Europejskiej"

"Dzisiejsza kara nałożona przez Trybunał NIE-Sprawiedliwości Unii Europejskiej jest nieważna. Przypominam, że jednoosobowo w trybie zabezpieczającym 22 października zawiesiłem jego działalność" - skomentował decyzję TSUE przewodniczący związku zawodowego na łamach "Tygodnika Solidarność".

- Do tego czasu Trybunał nie ma prawa orzekać - oświadczył Duda, podkreślając, że będzie musiał rozważyć sankcje w postaci dziennej kary za niepodporządkowanie się postanowieniu zabezpieczającemu.

d19vjgj

Zobacz też: Rząd PiS szykuje odwet na UE? Wiceminister komentuje wymowny wpis

Protest "Solidarności" w obronie Turowa w Luksemburgu

W zeszły piątek 22 października związkowcy protestowali w obronie Turowa pod siedzibą Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu. Wtedy to Duda przekazał postanowienie o zawieszeniu działalności Trybunału do czasu rozstrzygnięcia legalności jego funkcjonowania przez Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "Solidarność", który odbędzie się w maju przyszłego roku. - Jak nas chcą zamknąć, to my zamykamy TSUE - dodał wtedy związkowiec.

Decyzja TSUE dotycząca dalszego funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego

W środę Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu zdecydował o nałożeniu na Polskę kary w wysokości jednego miliona euro dziennie w związku z dalszym funkcjonowaniem Izby Dyscyplinarnej SN.

d19vjgj

"Polska, z uwagi na to, że nie zawiesiła stosowania przepisów krajowych, dotyczących w szczególności uprawnień Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, została zobowiązana do zapłaty na rzecz Komisji okresowej kary pieniężnej w wysokości 1 000 000 EUR dziennie" – czytamy w środowym komunikacie prasowym TSUE.

Czytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d19vjgj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19vjgj
Więcej tematów