Trwa ładowanie...

Prezydent odznaczy ks. Henryka Jankowskiego?

Na biurko prezydenta Lecha Kaczyńskiego trafił wniosek o uhonorowanie byłego proboszcza parafii św. Brygidy w Gdańsku ks. prałata Henryka Jankowskiego państwowym odznaczeniem - pisze "Dziennik".

Prezydent odznaczy ks. Henryka Jankowskiego?Źródło: AFP
d1oaq98
d1oaq98

Jak czytamy w artykule - pod wnioskiem podpisał się Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność". Związek nie sprecyzował, jakim odznaczeniem należy uhonorować księdza Jankowskiego, ale chce by podkreślało ono zasługi prałata.

- Takie odznaczenie należy się księdzu Jankowskiemu za całokształt jego działalności na rzecz "Solidarności" od początku jej powstania do 1989 roku - powiedział gazecie przewodniczący gdańskiej "Solidarności" Krzysztof Dośla.

Nie jest to pierwszy wniosek o przyznanie prałatowi Jankowskiemu odznaczenia państwowego - zauważa "Dziennik". W ubiegłym roku z okazji 28. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych związkowcy rekomendowali prezydentowi, aby ten przyznał ks. Jankowskiemu order. Ostatecznie były proboszcz parafii św. Brygidy w Gdańsku nie znalazł się wśród odznaczonych osób - czytamy w artykule.

- My o księdzu prałacie nie zapomnimy, będziemy go zgłaszać tak długo, jak będzie trzeba, aż do skutku - zaznaczył Dośla w rozmowie z "Dziennikiem". Odznaczenia państwowe prezydent Lech Kaczyński ma wręczać 31 sierpnia w Gdańsku podczas obchodów 29. rocznicy Sierpnia 80. - pisze gazeta.

d1oaq98
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oaq98
Więcej tematów